Challenger Genua: Kolejne zwycięstwo Kowalczyka i Zelenaya

Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay wygrali drugi mecz w dużym Challengerze we włoskiej Genui. Rozstawiony z numerem 2. duet awansował tym samym do półfinału.

Dominika Pawlik

Mateusz Kowalczyk związał się z Igorem Zelenayem. Duet polsko-słowacki nie dostał się do ostatniej tegorocznej lewy Wielkiego Szlema i pierwszy występ nadszedł dopiero w dużym Challengerze w Genui. Kowalczyk w ubiegłym tygodniu rywalizował w Futuresie w Bytomiu, gdzie wywalczył tytuł, a tego samego dokonał Słowak w Challengerze w Como.

Kowalczyk i Zelenay w I rundzie pokonali groźny duet James Cerretani / Adil Shamasdin, aktualnie notowani są poza Top 100. W walce o półfinał rywalami polsko-słowackiego duetu byli Andreas Siljeström i Tejmuraz Gabaszwili, którzy w I rundzie rozprawili się z Amirem Weintraubem i Borisem Pashanskim.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Para polsko-słowacka ponownie nie straciła seta z kolejnymi przeciwnikami, jednak to spotkanie było bardziej wyrównane od meczu środowego. W pierwszym secie Siljestrom i Gabaszwili wykorzystali jedynego break pointa, ale sami stracili podanie trzykrotnie i przegrali seta do trzech. W drugiej partii padło po jednym przełamaniu i doszło do tie breaka, w którym lepsi okazali się Kowalczyk i Zelenay. Tym  razem Polak i Słowak zanotowali 61 proc. skuteczności pierwszego podania, po którym wygrali 31 z 42 piłek. Mecz trwał 1h23'.

Dwa zwycięstwa dzielą Kowalczyka i Zelenaya od pierwszego wspólnego tytułu. O finał zawodnicy zmierzą się z rozstawionymi z numerem 4. Chorwatami Mate Paviciem i Marinem Draganja. W drugiej części drabinki najwyżej rozstawieni Daniele Bracciali i Oliver Marach powalczą w półfinale z reprezentantami gospodarzy Stefano Iannim i Marco Crugnolą.

AON Open, Genua (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 85 tys. euro
czwartek, 5 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2) - Andreas Siljestrom (Szwecja) / Tejmuraz Gabaszwili (Gruzja) 6:3, 7:6(3)