ATP Walencja: Ferrer w 70 minut rozprawił się z Benneteau, będzie mecz z Janowiczem!

Broniący tytułu David Ferrer nie miał problemów z awansem do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 500 w Walencji. W piątek utytułowany Hiszpan zmierzy się z Jerzym Janowiczem.

Rafał Smoliński

David Ferrer potrzebował zaledwie 70 minut, aby zwyciężyć Juliena Benneteau. Hiszpan, który w Walencji triumfował w 2008, 2010 oraz 2012 roku, pokonał Francuza 6:2, 6:1, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 5-4 w bezpośrednich pojedynkach między nimi. 31-latek z Półwyspu Iberyjskiego zapisał na swoje konto 62 ze 101 rozegranych punktów, obronił wszystkie cztery wypracowane przez rywala break pointy, a sam czterokrotnie przełamał serwis rywala.

W piątek, na korcie centralnym w Walencji, Ferrer po raz drugi w karierze spotka się z Jerzym Janowiczem. Hiszpan pokonał Polaka 6:4, 6:3 w finale zeszłorocznej imprezy rozgrywanej w paryskiej hali Bercy, sięgając wówczas po jedyne w swojej dotychczasowej karierze (i zarazem najcenniejsze) trofeum w zawodach rangi ATP World Tour Masters 1000.

W pozostałych czwartkowych spotkaniach II rundy singla o niespodziankę postarał się Jeremy Chardy. Francuz pokonał 7:6(7), 6:3 rozstawionego z numerem czwartym Johna Isnera, posyłając 17 asów i wykorzystując dwie z pięciu okazji na przełamanie. Amerykanin odpowiedział tylko 12 asami i po raz drugi z rzędu musiał uznać wyższość 26-letniego reprezentanta Trójkolorowych. W 2009 roku w Cincinnati tenisista z Greensboro skreczował przy stanie 1:4 w III secie. Rywalem Chardy'ego w czwartkowym ćwierćfinale będzie Rosjanin Dmitrij Tursunow.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Kolejnej sensacji w turnieju Valencia Open 500 nie sprawił Alejandro Falla. Kolumbijczyk, pogromca Gillesa Simona z I rundy, uległ gładko 2:6, 3:6 Jarkko Nieminenowi. 32-letni Fin o półfinał powalczy teraz z Michaiłem Jużnym, który w czwartek w 68 minut zwyciężył 6:4, 6:3 Niemca Philippa Kohlschreibera.

O prawo gry w ćwierćfinale starał się również w czwartkowy wieczór Michał Przysiężny. Rywalem naszego reprezentanta był rozstawiony z numerem trzecim Nicolás Almagro, który zwyciężył ostatecznie 6:4, 7:5 i o półfinał zagra z oznaczonym "siódemką" Włochem Fabio Fogninim.