ITF Tajpej: Kania zagra o tytuł

Paula Kania awansowała do finału gry pojedynczej turnieju ITF rozgrywanego w Tajpej. W sobotę polska tenisistka powalczy o największy triumf w swojej zawodowej karierze.

Rafał Smoliński

20-letnia sosnowiczanka do finału turnieju singla tajwańskich zawodów awansowała bez straty seta. W piątkowym półfinale Paula Kania pokonała 6:4, 6:3 Włoszkę Gioię Barbieri, dzięki czemu w sobotę stanie przed szansą wywalczenia największego trofeum w karierze. Klasyfikowana obecnie na 195. miejscu w świecie Polka w tym roku, w Toruniu, zwyciężyła w imprezie ITF o puli nagród 25 tys. dolarów, ale jeszcze nigdy nie triumfowała w turnieju o dwukrotnie większej puli nagród.

Finałową rywalką Kani będzie rozstawiona z numerem ósmym Zarina Dijas. Reprezentantka Kazachstanu to aktualnie 159. rakieta globu, a na swoim koncie ma jak na razie cztery mistrzowskie trofea, wszystkie w zawodach ITF o puli nagród 25 tys. dolarów. 20-letnia tenisistka w półfinale ograła w dwóch partiach Belgijkę Alison van Uytvanck. Z naszą reprezentantką nigdy wcześniej nie mierzyła się na zawodowych kortach.

Po awansie do półfinału singla, Kania i partnerująca jej Waleria Sołowiowa, przystąpiły do walki o finał gry podwójnej. Rozstawiona z numerem pierwszym polsko-rosyjska para w dokończonym z czwartku pojedynku z Yi Chen i Luksiką Kumkhum (mecz został przerwany po rozegraniu zaledwie jednego gema z powodu opadów deszczu), uległa jednak po mistrzowskim tie breaku swoim rywalkom 3:6, 6:4, 7-10.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

półfinał gry podwójnej:

Yi Chen (Tajwan) / Luksika Kumkhum (Tajlandia) - Paula Kania (Polska, 1) / Waleria Sołowiowa (Rosja, 1) 6:3, 4:6, 10-7

ATP Paryż: Nadal jeszcze za mocny dla Janowicza, Polak pokonany w III rundzie