ATP Marsylia: Finalista Australian Open za burtą!

Mario Ancic pogromcą Jo-Wilfrieda Tsongi! Francuski tenisista tym samym już na pierwszej rundzie zakończył swój start w turnieju ATP w Marsylii (z pulą nagród 534 tys. euro). Problemów z awansem nie miał za to pogromca Tsongi sprzed dwóch tygodni - Novak Djokovic.

Jarosław Kowal

Rozstawiony z jedynką Djokovic potrzebował dokładnie 70 minut na pokonanie kwalifikanta z Chorwacji Ivana Dodiga. 20-letni Serb grał na dużej świeżości, a śladu po kontuzji, która wykluczyła go z zeszłotygodniowego meczu pierwszej rundy Pucharu Davisa przeciwko Rosji, nie było widać. Kolejnym rywalem głównego faworyta do triumfu w zawodach będzie francuski tenisista Gilles Simon, który ograł swojego rodaka Davida Gueza.

Formy sprzed dwóch tygodni nie zachował zaś inny tenisista znad Sekwany, wspomniany Tsonga. Rewelacyjny 22-latek nie potrafił rozprawić się z grającym z dziką kartą Mario Anciciem, mimo że jego serwis utrzymywał się na tradycyjnie wysokim poziomie. Czarnoskóry Francuz posłał 11 asów serwisowych i w całym meczu dał się przełamać tylko raz. Mimo wszystko przegrał 7:5, 7:6(3).

Awans do drugiej rundy turnieju wywalczył natomiast faworyt gospodarzy, grający z numerem 2. Richard Gasquet. Najlepszy francuski tenisista w meczu z Włochem Simone Bolellim do statystyk dopisał aż 17 asów i pokonał swojego niżej notowanego rywala 6:3, 6:3.

W środę poznaliśmy także pierwszego ćwierćfinalistę turnieju, a jest nim kolejny z reprezentantów gospodarzy Nicolas Mahut. Jego dwuipółgodzinny pojedynek z Hiszpanem Juanem Carlosem Ferrero (nr 5.) zakończył się dopiero po tie-breaku w trzecim secie. Po środowym zwycięstwie Francuz walkę o półfinał stoczy z rozstawionym z numerem 4. Szkotem Andy Murray'em lub Stanislasem Wawrinką ze Szwajcarii.