Abu Zabi: Tsonga pokonał powracającego Murraya, Ferrer z Nadalem w półfinale

Jo-Wilfried Tsonga pokonał w ćwierćfinale turnieju pokazowego w Abu Zabi wracającego na kort po kontuzji Andy'ego Murraya. W drugim czwartkowym meczu David Ferrer wyeliminował Stanislasa Wawrinkę.

Marcin Motyka

Od kilku lat tradycyjnie tuż przed oficjalną inauguracją nowego sezonu w Abu Zabi odbywa się prestiżowy turniej pokazowy Mubadala World Tennis Championhips. W tegorocznej, szóstej edycji imprezy na starcie pojawiły się największe gwiazdy światowego tenisa.

Zmagania w Abu Zabi są dla Andy'ego Murraya powrotem na kort. Szkot, który ostatni mecz rozegrał 15 września, po czym poddał się operacji się operacji kręgosłupa, w ćwierćfinale stanął naprzeciw Jo-Wilfrieda Tsongi. W poczynaniach Murraya aż nadto było widać długą przerwę. Mistrz Wimbledonu miał problemy z podaniem, popełniał sporo prostych błędów z głębi kortu, a dodatkowo znakomicie serwujący i ofensywnie nastawiony Francuz nie pozwolał reprezentantowi Zjednoczonego Królestwa na złapanie odpowiedniego rytmu, w każdej akcji dążąc do jak najszybszego jej zakończenia.

Ostatecznie po 72 minutach Tsonga wygrał 7:5, 6:3 i w półfinale zmierzy się z mistrzem dwóch poprzednich edycji Mubadala World Tennis Championships Novakiem Djokoviciem, który w Abu Zabi nigdy nie zaznał smaku porażki.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W chronologicznie pierwszym ćwierćfinale David Ferrer bardzo pewnie rozprawił się ze Stanislasem Wawrinką. Hiszpan jedyne przeszkody na drodze po triumf napotkał w początkowej fazie pojedynku, ale od stanu 3:5 w partii otwarcia zdobył dziewięć kolejnych gemów, kończąc mecz zwycięstwem 7:5, 6:1.

Rywalem tenisisty z Walencji w walce o finał będzie jego rodak, Rafael Nadal. Natomiast Wawrinka zagra z Murrayem w meczu o piąte miejsce w całym turnieju.