ATP Madras: Wawrinka i Fognini poznali rywali, pewny awans Garcii-Lopeza

Stanislas Wawrinka i Fabio Fognini poznali swoich inauguracyjnych rywali w turnieju ATP w Madrasie. Awans do II rundy uzyskali m.in. Guillermo-Garcia Lopez i Marcel Granollers.

Marcin Motyka

W drugim dniu turnieju Aircel Chennai Open miejscowi kibice mieli sporo powodów do radości. W meczu otwarcia wtorkowych gier dużą niespodziankę sprawił Yuki Bhambri. 21-latek, wychowanek słynnej akademii Nicka Bollettierego na Florydzie, pokonał bez straty seta Hiszpana Pablo Carreno, którego władze ATP wybrały tenisistą, który uczynił największy postęp w minionym sezonie.

Utalentowany Hindus, grający w głównej drabince turnieju dzięki dzikiej karcie, do zwycięstwa 6:4, 6:3 potrzebował nieco ponad 75 minut gry. W II rundzie Bhambriego czeka o wiele trudniejsze wyzwanie. Jego rywalem będzie bowiem rozstawiony z numerem trzecim Fabio Fognini.

Natomiast do dużej sensacji doszło w pojedynku dwóch reprezentantów gospodarzy. Pierwsza rakieta Indii, Somdev Devvarman, przegrał z kwalifikantem, tenisistą sklasyfikowanym na 526. pozycji w światowym rankingu, Ramkumarem Ramanathanem, 6:4, 3:6, 4:6.

Nie bojący się odważnych ataków przy siatce 19-letni Hindus o ćwierćfinał zagra z Marcelem Granollersem. Rozstawiony z numerem szóstym, mistrz Finałów ATP World Tour w grze podwójnej z 2012 roku, stracił seta, ale wyeliminował kwalifikanta z Mołdawii, Radu Albota.

Swojego inauguracyjnego rywala we wtorek poznał także inny tenisista zaliczany go grona faworytów całej imprezy, oznaczony "jedynką, Stanislas Wawrinka. Szwajcar, który po raz pierwszy inauguruje sezon jako gracz czołowej dziesiątki rankingu ATP, zmierzy się z Niemcem Benjaminem Beckerem.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Seria ośmiu wygranych gemów pod rząd pozwoliła znaleźć się w 1/8 finału Guillermo Garcii-Lopezowi. Hiszpan w pojedynku z Ukraińcem Ołeksandrem Niedowiesowem, który od tego sezonu reprezentuje barwy Kazachstanu, od stanu 4:5 w pierwszym secie doprowadził do zwycięstwa 7:5, 6:0. Kolejnym przeciwnikiem 30-latka z Albacete będzie turniejowa "czwórka", Benoit Paire.

Kłopotów z awansem do kolejnej fazy zmagań w Madrasie nie miał Edouard Roger-Vasselin, który oddał tylko cztery gemy Albertowi Ramosowi. Promocję dalej uzyskał także Aljaz Bedene, natomiast sensacyjnie przegrał Roberto Bautista. Ubiegłoroczny finalista poległ w starciu z Aleksanderem Kudriawcewem z Rosji.

Benjamin Becker (Niemcy) - Julian Reister (Niemcy) 6:4, 2:1 i krecz
Guillermo García-López (Hiszpania) - Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) 7:5, 6:0
Aljaž Bedene (Słowenia) - Henri Laaksonen (Szwajcaria, Q) 6:3, 5:7, 7:6(0)
Aleksander Kudriawcew (Rosja, Q) - Roberto Bautista (Hiszpania, 8) 6:4, 3:6, 6:3
Yuki Bhambri (Indie, WC) - Pablo Carreño (Hiszpania) 6:4, 6:3
Ramkumar Ramanathan (Indie, Q) - Somdev Devvarman (Indie) 4:6, 6:3, 6:4

Genialni Rafa i Nole, wielkie starcia w Wielkim Szlemie - lista Top 10 sezonu ATP