ATP Madras: Paire rywalem Granollersa, niespodziewana porażka Indo-Pak Express

Czwartek był pechowym dniem dla Fabio Fogniniego, który z powodu kontuzji zmuszony był skreczować w pojedynku z Yukim Bhambrim. Bez gry do ćwierćfinału w Madrasie awansował natomiast Vasek Pospisil.

Rafał Smoliński

Pogoda w Madrasie nie rozpieszczała w czwartek organizatorów, ale mimo tego udało im się rozegrać wszystkie zaplanowane na ten dzień spotkania. Rozstawiony z numerem trzecim Włoch Fabio Fognini zdecydował się przerwać przy stanie 1:6, 5:5 pojedynek z Yukim Bhambrim, gdyż jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania narzekał na uraz lewego uda.

Grający z dziką kartą Hindus zakwalifikował się tym samym do ćwierćfinału, w którym w piątek spotka się z Vaskiem Pospisilem. Oznaczony "piątką" Kanadyjczyk nie wyszedł w czwartek nawet na kort, gdyż wcześniej z gry zrezygnował Yen-Hsun Lu. Tajwańczyk wycofał się z zawodów z powodu kontuzji prawego uda.

W ćwierćfinale pewnie zameldował się Benoit Paire, który w swoim pierwszym spotkaniu w sezonie pokonał 6:1, 6:4 Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza. Rozstawiony z numerem czwartym Francuz w ciągu 78 minut gry obronił aż 11 z 12 wypracowanych przez rywala break pointów, a sam czterokrotnie postarał się o przełamanie.

Kolejnym przeciwnikiem Paire będzie oznaczony "szóstką" Marcel Granollers. Katalończyk nie miał większych problemów z pokonaniem hinduskiego kwalifikanta, Ramkumara Ramanathana. Tenisista z Barcelony zwyciężył reprezentanta gospodarzy 6:2, 6:4 w zaledwie 70 minut.

Największą sensacją czwartkowej serii gier była porażka powracającego do wspólnych startów duetu Rohan Bopanna i Aisam-ul-Haq Qureshi. Słynny Indo-Pak Express przegrał w ćwierćfinale debla z Rosjaninem Karenem Chaczanowem i Hindusem Sakethem Mynenim 5:7, 6:2, 10-12, marnując w mistrzowskim tie breaku aż cztery piłki meczowe.