ATP Memphis: Jiri Vesely nie dał szans Matoseviciowi, porażka Nicka Kyrgiosa

Jiri Vesely pewnie zwyciężył Marinko Matosevicia w I rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Memphis. Szansy na awans do 1/8 finału nie wykorzystał inny zdolny tenisista, Nick Kyrgios.

Rafał Smoliński

W pierwszym meczu głównej drabinki turnieju US National Indoor Tennis Championships spotkali się utalentowany Czech Jiří Veselý i Australijczyk Marinko Matosević. 20-letni reprezentant naszych południowych sąsiadów potrzebował zaledwie 71 minut, aby zwyciężyć 6:3, 6:2, dzięki czemu odniósł drugą wygraną w obecnym sezonie (pierwszy pojedynek wygrał w styczniu w Madrasie).

Matošević, który podczas swojego zeszłorocznego debiutu w Memphis osiągnął półfinał, nie był w poniedziałek w stanie dorównać Czechowi. Australijczyk serwował na niskim procencie i czterokrotnie nie utrzymał własnego podania. Veselý prowadził w tym meczu od samego początku aż do końca, a na swoje konto zapisał 60 ze 107 rozegranych punktów.

W ślady Czecha nie poszedł inny zdolny reprezentant młodego pokolenia, Nick Kyrgios. 18-letni Australijczyk starał się o pierwsze w karierze zwycięstwo na terytorium Stanów Zjednoczonych, ale tenisista gospodarzy, Tim Smyczek, uniemożliwił mu osiągnięcie tego celu. Amerykanin po 115 minutach zwyciężył 6:7(5), 6:4, 6:3 i to on będzie w II rundzie rywalem Michaela Russella, który w poniedziałek odwrócił losy meczu z Michałem Przysiężnym.

Do głównej drabinki singla awansowali w poniedziałek z eliminacji trzej Amerykanie: Denis Kudla, Aleks Kuzniecow i Rajeev Ram oraz najwyżej rozstawiony w kwalifikacjach Belg David Goffin. Na wtorek organizatorzy zaplanowali rozegranie ośmiu spotkań I rundy, a w sesji wieczornej, nie przed godz. 2:00 naszego czasu, jako pierwsi zaprezentują się w deblu Tomasz Bednarek i Ivo Karlović, którzy zmierzą się z Lleytonem Hewittem i Chrisem Guccione.

US National Indoor Tennis Championships, Memphis (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 568,8 tys. dolarów
poniedziałek, 10 lutego

I runda gry pojedynczej:

Jiří Veselý (Czechy) - Marinko Matošević (Australia, 5) 6:3, 6:2
Michael Russell (USA) - Michał Przysiężny (Polska, 7) 3:6, 6:3, 6:1
Tim Smyczek (USA) - Nick Kyrgios (Australia, WC) 6:7(5), 6:4, 6:3

wolne losy: Kei Nishikori (Japonia, 1/WC); Feliciano López (Hiszpania, 2); Lleyton Hewitt (Australia, 3); Yen-Hsun Lu (Tajwan, 4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Buenos Aires: Robredo wygrał hiszpański bój pokoleń, Pella lepszy od Garcii-Lopeza