ATP Rotterdam: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w półfinale debla

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w półfinale gry podwójnej turnieju ATP World Tour 500 w Rotterdamie z francuską parą Michael Llodra / Nicolas Mahut.

Marcin Motyka

W swoim szóstym wspólnym starcie w turnieju ABN AMRO World Tennis Tournament Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po raz drugi znaleźli się w fazie półfinałowej. Historycznego awansu do finału nie udało im się jednak wywalczyć, bowiem w sobotnie popołudnie przegrali w dwóch setach z ubiegłorocznymi wicemistrzami Rolanda Garrosa, Michaelem Llodrą i Nicolasem Mahutem.

Pojedynek rozpoczął od zmarnowania przez Polaków aż czterech szans na przełamanie. Francuzi wyszli z trudnej sytuacji, a następnie sami uzyskali breaka i wyszli na prowadzenie 4:1. Nasi reprezentanci mieli jeszcze jedną wielką okazję na odrobienie strat, w siódmym gemie, lecz znów nie popisali się przy break pointach i zmarnowali trzy piłki na przełamanie.

W drugim secie Llodra i Mahut już nie pozwolili Polakom choćby zbliżyć się do breaka, za to sami ciągle sprawiali wiele kłopotów Fyrstenbergowi i Matkowskiemu. W piątym gemie reprezentanci Trójkolorowych nie wykorzystali jeszcze dwóch break pointów, ale w siódmym zanotowali przełamanie i niezagrożeni dobrnęli do końca spotkania.

Fyrstenberg i Matkowski w 58-minutowym spotkaniu posłali trzy asy serwisowe, pierwszym podaniem trafiali ze skutecznością tylko 49 proc. i wygrali po nim 17 z 22 rozegranych punktów, zmarnowali wszystkie szanse break pointowe, a sami zostali dwa razy przełamani.

Finałowymi rywalami Llodry i Mahuta będą Holender Jean-Julien Rojer i Horia Tecau z Rumunii bądź inny francuski duet, Julien Benneteau / Edouard Roger-Vasselin, pogromcy z I rundy Łukasza Kubota i Roberta Lindstedta.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,369 mln euro
sobota, 15 lutego

półfinał gry podwójnej:

Michaël Llodra (Francja) / Nicolas Mahut (Francja) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) 6:3, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!