ATP Rio de Janeiro: Ferrer z Belluccim o półfinał, łatwy awans Robredo

David Ferrer pokonał w II rundzie turnieju ATP w Rio de Janeiro Federico Delbonisa i jego kolejnym rywalem będzie reprezentant gospodarzy, Thomaz Bellucci. W 1/4 finału zagra też Tommy Robredo.

Marcin Motyka

David Ferrer kontynuuje swoją wspaniałą passę. Ubiegłotygodniowy mistrz turnieju w Buenos Aires wygrał siódmy kolejny mecz na nawierzchni ziemnej bez straty seta. Tym razem jego ofiarą padł Federico Delbonis, który przegrał w II rundzie imprezy Rio Open z Hiszpanem 6:7(2), 1:6 w godzinę i 26 minut.

Delbonisa, który w ubiegłorocznym turnieju rangi ATP World Tour 500 w Hamburgu, również rozgrywanym na ceglanej mączce, pokonał Rogera Federera, na podjęcie wyrównanej walki z notowanym o 57 miejsc wyżej rywalem stać było jedynie w pierwszym secie. Argentyńczyk przegrywał w nim już 2:5, ale doprowadził do remisu 5:5, a następnie do tie breaka, broniąc po drodze czterech setboli. Dodatkowa rozgrywka padła jednak Ferrera, tak samo jak druga partia, w której tenisista z Walencji stracił zaledwie jednego gema.

Rozstawiony z numerem drugim Ferrer w ćwierćfinale zmierzy się z Thomazem Belluccim. Jedyny pozostały w turnieju reprezentant gospodarzy, podobnie jak w I rundzie z Santiago Giraldo, musiał odrabiać straty, ale dzięki gorącemu dopingowi brazylijskich fanów odwrócił losy meczu z Juanem Monaco, wygrywając 4:6, 6:3, 6:3 w nieco ponad dwie godziny.

W piątek Bellucci, grający w głównej drabince Rio Open dzięki dzikiej karcie, po raz piąty w karierze zmierzy się z Ferrerem. Bilans bezpośrednich konfrontacji jest korzystny dla Hiszpana i wynosi 3-1, ale to Brazylijczyk wygrał ich ostatni pojedynek, przed dwoma laty na mączce w Monte Carlo.

Spacerkiem w najlepszej ósemce jedynego brazylijskiego turnieju głównego cyklu znalazł się Tommy Robredo. Doświadczony Hiszpan odesłał z kwitkiem serbskiego kwalifikanta, Dusana Lajovicia, w ciągu 67-minutowego spotkania, ani razu nie dając się przełamać, samemu wykorzystując pięć break pointów, zdobywając łącznie o 28 punktów więcej i tracąc ledwie trzy gemy.

Przeciwnikiem 31-latka z Hostarlic w walce o półfinał będzie jego rodak, Pablo Andujar, który by znaleźć się w 1/4 finału nie musiał nawet wychodzić na kort, bowiem Martin Klizan oddał mecz walkowerem, tłumacząc się dolegliwościami żołądkowymi.