ATP Indian Wells: Kubot i Lindstedt przegrali z amerykańskimi wieżowcami

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt przegrali w II rundzie BNP Paribas Open. W dwóch setach lepsi okazali się reprezentanci gospodarzy John Isner i Sam Querrey.

Dominika Pawlik
Tegoroczna edycja turnieju BNP Paribas Open nie jest szczęśliwa dla polskich tenisistów. Swoje pierwsze mecze przegrali singliści, a w pierwszych meczach odpadły także dwa duety z reprezentantami Polski na pokładzie. Tylko Łukasz Kubot i Robert Lindstedt zdołali wygrać pierwsze spotkanie i awansować do II rundy. Było to ich pierwsze zwycięstwo od wywalczonego tytułu podczas Australian Open.

Kolejnymi rywalami polsko-szwedzkiej pary byli tenisiści z USA: John Isner oraz Sam Querrey. Amerykanie już w drugim gemie uzyskali przełamanie, a chwilę później odparli szansę na odrobienie strat. Do końca seta nie byli już zagrożeni, błyskawicznie zapisali premierową partię na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie już na samym początku oba duety musiały bronić break pointów, ostatecznie w piątym gemie Isner i Querrey wykorzystali okazję, wychodząc na prowadzenie 3:2. Polak i Szwed odrobili straty, doprowadzili do tie-breaka, ale w nim swoją wyższość udowodnili Amerykanie.

Amerykanie w całym spotkaniu popisali się skutecznością 71 proc. pierwszego podania, zaserwowali trzynaście asów i popełnili dwa podwójne błędy. Isner i Querrey na swoje konto zapisali 71 ze 129 punktów w meczu. Kubot oraz Lindstedt popełnili siedem podwójnych błędów serwisowych, a także wykorzystali jedną z czterech szans na przełamanie.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,240 mln dolarów
poniedziałek, 10 marca

II runda gry podwójnej:

John Isner (USA) / Sam Querrey (USA) - Łukasz Kubot (Polska, 8) / Robert Lindstedt (Szwecja, 8) 6:3, 7:6(6)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Indian Wells: Słodkie zwycięstwo Camili Giorgi nad Marią Szarapową