Challenger Kazań: Piotr Gadomski i Mateusz Kowalczyk nie wykorzystali okazji

Piotr Gadomski i Mateusz Kowalczyk przegrali w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour w Kazaniu. Polacy po dwóch tie breakach ulegli najwyżej rozstawionej australijsko-niemieckiej parze.

Rafał Smoliński

Dla Mateusza Kowalczyka i Piotra Gadomskiego był to pierwszy wspólny występ w 2014 roku. W zeszłym sezonie nasi reprezentanci dotarli razem do finału gry podwójnej Challengera w Eckental, gdzie na ich drodze skutecznie stanęli Dustin Brown i Philipp Marx. Drugi z Niemców zmierzył się z Polakami we wtorek w Kazaniu, a jego partnerem był tym razem Rameez Junaid.

Kowalczyk i Gadomski przegrali po niezwykle zaciętym, 92-minutowym boju 6:7(5), 6:7(3). W całym meczu polscy debliści wypracowali więcej okazji na przełamanie (7-1), lecz nie byli w stanie wykorzystać żadnej z nich. Biało-czerwoni zanotowali ponadto 13 asów, sześć podwójnych błędów i ostatecznie okazali się gorsi od rywali o jeden punkt (72-73).

Najwyżej rozstawieni w turnieju Kazan Kremlin Cup Marx i Junaid odpowiedzieli tylko jednym asem, a podwójnych błędów serwisowych mieli łącznie pięć. W środowym ćwierćfinale ich przeciwnikami będą Brytyjczyk Jamie Delgado i Luksemburczyk Gilles Müller, który w poniedziałek pokonał w dwóch setach Gadomskiego w finale eliminacji gry pojedynczej.

Kazan Kremlin Cup, Kazań (Rosja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 75 tys. dolarów
wtorek, 11 marca

I runda gry podwójnej:

Rameez Junaid (Australia, 1) / Philipp Marx (Niemcy, 1) - Piotr Gadomski (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) 7:6(5), 7:6(3)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!