ATP Miami: Roberto Bautista pierwszym rywalem Jerzego Janowicza

Roberto Bautista pokonał w trzech setach Steve'a Johnsona i zagra w sobotę w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami z Jerzym Janowiczem. Awans do dalszej fazy uzyskał też Sam Querrey.

Rafał Smoliński

25-letni Roberto Bautista odwrócił losy meczu ze Steve'em Johnsonem i po 113 minutach pokonał Amerykanina 4:6, 6:3, 6:1. Reprezentant USA posłał 17 asów, ale i tak dał się w całym meczu przełamać czterokrotnie. Obaj panowie spotkali się ze sobą przed dwoma tygodniami w I rundzie zawodów w Indian Wells i wówczas Hiszpan potrzebował dwóch partii, aby rozprawić się ze swoim przeciwnikiem.

Bautista to aktualnie dziewiąty tenisista Hiszpanii, a w poniedziałek znalazł się na najwyższym w karierze 47. miejscu w rankingu ATP. 25-latek ma już w obecnym sezonie na koncie dwa zwycięstwa nad zawodnikami z Top 10: w Australian Open pokonał Juana Martína del Potro, natomiast w Indian Wells odprawił Tomasa Berdycha. W zeszłym roku, w Madrasie, osiągnął swój pierwszy w karierze finał imprezy ATP World Tour, w którym przegrał w trzech setach z Janko Tipsareviciem. Z Janowiczem nie miał jeszcze okazji spotkać się na zawodowych kortach.

Do II rundy Sony Open Tennis nie zdołał awansować Pablo Carreno, który przed rokiem w wielkim stylu przebił się do najlepszej setki rankingu ATP. 22-letni Hiszpan przegrał po ponad siedmiu kwadransach 4:6, 6:7(3) z João Sousą. Portugalczyk w zeszłym roku cieszył się w Kuala Lumpur z pierwszego w karierze (i historii kraju) mistrzowskiego tytułu, a w poniedziałek znalazł się na najwyższej 42. pozycji w rankingu. W sobotę rywalem Sousy będzie rozstawiony z numerem 26. Francuz Gilles Simon.

W sesji wieczornej awans do II rundy turnieju w Miami wywalczył Sam Querrey, drugi aktualnie singlista USA. 26-letni Amerykanin w niespełna pięć kwadransów zwyciężył 7:6(2), 6:3 Serhija Stachowskiego, który nie był nawet w stanie wykorzystać jedynego wypracowanego break pointa. Querrey z kolei dwukrotnie przełamał serwis Ukraińca, dzięki czemu poprawił na 3-0 bilans bezpośrednich pojedynków z tenisistą z Kijowa. W sobotę na drodze zawodnika gospodarzy stanie rozstawiony z numerem 18. Nicolás Almagro. Hiszpan nie startował w Indian Wells z powodu urazu barku.