Cykl ITF: Andriej Kapaś lepszy od Flavio Cipolli, podwójna porażka Piotra Gadomskiego

Tenisista z Zabrza pokonał Flavio Cipollę w dwóch setach w II rundzie imprezy w Szarm el-Szejk. Trudnemu rywalowi w szwajcarskim Trimbach nie sprostał Piotr Gadomski.

Dominika Pawlik
W Szarm el-Szejk cenne zwycięstwo odniósł Andriej Kapaś, pokonując w dwóch setach Flavio Cipollę. 30-letni Włoch niemal dokładnie dwa lata temu był 70. rakietą świata, zdobywał także tytuły w turniejach ATP Challenger zarówno w singlu, jak i w deblu. Zawodnik ten ma na rozkładzie m.in. Łukasza Kubota i Michała Przysiężnego, ale tym razem musiał uznać wyższość polskiego tenisisty. Kapaś zwyciężył 6:4, 6:3 i o półfinał zagra z Sergio Castellonem, hiszpańskim kwalifikantem.
Andriej Kapaś okazał się w czwartek lepszy od eks 70. rakiety globu (foto: Marcin Stańczuk) Andriej Kapaś okazał się w czwartek lepszy od eks 70. rakiety globu (foto: Marcin Stańczuk)
Marcin Gawron, dla którego turniej w Szarm el-Szejk jest pierwszym po dłuższej przerwie, przegrał w ćwierćfinale z rozstawionym z numerem 5. Jose Checa 3:6, 4:6. Polacy nie zawiedli w grze podwójnej, pokonując po mistrzowskim tie breaku duet francusko-węgierski. W meczu, którego stawką będzie finał, Gawron i Kapaś zagrają z rozstawionymi z numerem 2. Hiszpanami.

W szwajcarskim Trimbach czwartek nie był dobrym dniem dla Piotra Gadomskiego. Warszawianin poległ w singlu z Maxime Teixeirą po wyrównanym dwusetowym meczu. Późnym popołudniem wraz z Michaelem Lammerem walczył z reprezentantami gospodarzy o finał gry podwójnej, ale przegrał w trzech setach.

Ostatnią polską tenisistką, która pozostała w walce o punkty jest Justyna Jegiołka. Tenisistka z Leśnicy w dwóch setach pokonała Annę Smith i w piątek zagra z Kathinką von Deichmann. Z turnieju gry podwójnej odpadły Olga Brózda oraz Kasandra Kozub.

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jacqueline Cabaj (Szwecja) / Luisa Huber (Niemcy) - Olga Brózda (Polska) / Kasandra Kozub (Polska) 6:3, 6:2

MĘŻCZYŹNI

Trimbach (Szwajcaria), 15 tys. dolarów, kort dywanowy w hali

Maxime Teixeira (Francja, 3) - Piotr Gadomski (Polska, 5) 6:3, 7:6(3)

półfinał gry podwójnej:

Henri Laaksonen (Szwajcaria) / Luca Margaroli (Szwajcaria) - Piotr Gadomski (Polska, 4) / Michael Lammer (Szwajcaria, 4) 3:6, 6:3, 10-6

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy

Andriej Kapaś (Polska) - Sergio Castellon (Hiszpania, Q) *piątek

Jose Checa (Hiszpania, 5) - Marcin Gawron (Polska) 6:3, 6:4
Andriej Kapaś (Polska) - Flavio Cipolla (Włochy, 2) 6:4, 6:3

Marcin Gawron (Polska, 4) / Andriej Kapaś (Polska, 4) - Juan Arauzo (Hiszpania, 2) / Jose Checa (Hiszpania, 2) *piątek

Marcin Gawron (Polska, 4) / Andriej Kapaś (Polska, 4) - Cedrik Commin (Francja) / Gergely Madarasz (Węgry) 7:5, 6:7(5), 10-3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!