WTA Monterrey: Trzeci ćwierćfinał w sezonie Any Ivanović, awans Monici Puig

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Ana Ivanović pokonała Aleksandrę Woźniak i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Monterrey.

Ana Ivanović (WTA 13) w ciągu 68 minut wygrała 6:4, 6:2 z Aleksandrą Woźniak (WTA 172) i awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie. W styczniu wygrała turniej w Auckland, a w Australian Open wyeliminowała Serenę Williams, by w walce o półfinał przegrać z Eugenie Bouchard. Była liderka rankingu w Monterrey gra po raz drugi. W ubiegłym sezonie w II rundzie przegrała z broniącą wówczas tytułu Tímeą Babos.

Kolejną rywalką Serbki będzie Magdalena Rybarikova (WTA 38), której do awansu wystarczył jeden wygrany set z Ayumi Moritą (WTA 105). Japonka skreczowała i Słowaczka awansowała do pierwszego ćwierćfinału w sezonie. To drugi występ zawodniczki z Bratysławy w Monterrey - pięć lat temu w II rundzie uległa Marion Bartoli.

Kwalifikantka Julia Boserup (WTA 302) w I rundzie wyeliminowała Kirsten Flipkens, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. W walce o ćwierćfinał Amerykanka pokonała rodaczkę Allie Kiick (WTA 160) 2:6, 6:2, 6:1. W meczu tym popełniła ona 13 podwójnych błędów, a od początku turnieju, licząc kwalifikacje, ma ich już na swoim koncie 47. W kolejnej rundzie Boserup spotka się z Jovaną Jaksić i dla obu zawodniczek będzie to pierwszy ćwierćfinał w karierze.

Monica Puig (WTA 54) wygrała 6:4, 6:2 z Nicole Gibbs (WTA 182). W trwającym 68 minut spotkaniu Portorykanka zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 27 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Poza tym wykorzystała trzy z siedmiu break pointów, a sama nie broniła ani jednego. Puig osiągnęła trzeci ćwierćfinał (w ubiegłym sezonie w Oeiras i Kantonie) i o pierwszy półfinał zagra z Kimiko Date-Krumm.

Monterrey Open, Monterrey (Meksyk) WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów czwartek, 3 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Ana Ivanović (Serbia, 2) - Aleksandra Woźniak (Kanada, Q) 6:4, 6:2 Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 6) - Ayumi Morita (Japonia) 6:4 i krecz Monica Puig (Portoryko, 8) - Nicole Gibbs (USA) 6:4, 6:2 Julia Boserup (USA, Q) - Allie Kiick (USA) 2:6, 6:2, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty