WTA Katowice: Paula Kania i Waleria Sołowiowa w 1/4, będzie "polski" mecz o półfinał

Paula Kania i Waleria Sołowiowa awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA w Katowicach. Polka i Rosjanka wyeliminowały rozstawione z numerem trzecim Sandrę Klemenschits i Andreję Klepač.

Rafał Smoliński

Paula Kania nie zdołała przejść trzystopniowych eliminacji do turnieju singla, ale w deblu wspólnie z Walerią Sołowiową odniosła we wtorek cenne zwycięstwo. Sandra Klemenschits i Andreja Klepac mają już na swoim koncie jeden wygrany turniej rangi WTA, gdyż w zeszłym sezonie okazały się najlepsze na austriackiej mączce w Bad Gastein.

Początek środowego pojedynku należał do polsko-rosyjskiej pary, która już w czwartym gemie postarała się o przełamanie. Klemenschits i Klepač odrobiły jeszcze stratę breaka, lecz błyskawicznie oddały serwis na 3:5. Następnie sosnowiczanka i jej partnerka wróciły przy własnym podaniu z 0-40, by przy pierwszej okazji zwieńczyć premierowego seta.

Drugą część spotkania Kania i Sołowiowa rozpoczęły fatalnie. W całym secie dwukrotnie nie utrzymały serwisu i gładko przegrały seta 1:6. Mistrzowski tie break był jednak popisem deblowych umiejętności Polki i Rosjanki, które na pierwszą zmianę stron schodziły przy prowadzeniu 5-1. Przewagę tę utrzymały już do samego końca, zwyciężając ostatecznie 6:3, 1:6, 10-3.

21-letnia Kania drugi rok z rzędu występuje w deblu w katowickim Spodku. W zeszłym sezonie nie powiodło się jej w parze z Sandrą Zaniewską. Sołowiowa natomiast dotarła razem z Ralucą Olaru podczas BNP Paribas Katowice Open 2013 do finału, w którym po dwusetowym boju uległy Lourdes Dominguez i Larze Arruabarrenie.

W meczu o półfinał turnieju debla Kania i Sołowiowa zagrają z Katarzyną Piter i Alicją Rosolską. Biało-czerwone pokonały we wtorek Ukrainkę Weronikę Kapszaj i Serbkę Teodorę Mircić.

BNP Paribas Katowice Open, Katowice (Polska)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 9 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Paula Kania (Polska) / Waleria Sołowiowa (Rosja) - Sandra Klemenschits (Austria, 3) / Andreja Klepač (Słowenia, 3) 6:3, 1:6, 10-3

Program i wyniki turnieju

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)