Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Puchar Federacji: Radwańska i Rosolska zwycięskie, Polska zagra w Grupie Światowej!

Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska pokonały Anabel Medinę i Silvię Soler-Espinosę w decydującym spotkaniu, dzięki czemu Polska awansowała do Grupy Światowej.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Po pierwszym dniu reprezentacja Polski remisowała z Hiszpanią w spotkaniu rozgrywanym na Stadionie olimpijskim w Barcelonie. W niedzielę sytuacja się powtórzyła: Agnieszka Radwańska bez większych problemów wygrała mecz z Marią-Teresą Torro-Flor, a Urszula Radwańska przegrała z Silvią Soler-Espinosą. Zatem o awansie do Grupy Światowej decydować miał debel.

Tomasz Wiktorowski dokonał zmiany, w miejsce Pauli Kani oddelegował Agnieszkę Radwańską, której partnerować miała Alicja Rosolska, aktualnie najwyżej notowana polska deblistka. Biało-czerwone w ostatnim meczu weekendu mierzyły się z Anabel Mediną oraz Silvią Soler-Espinosą, choć pierwotnie miała wystąpić Estrella Cabeza-Candela.

Hiszpanki już w pierwszym gemie uzyskały przełamanie po fantastycznym returnie Soler-Espinosy. Błyskawicznie odrobiły straty reprezentantki Polski, wykorzystując czwartą okazję. Szybko się okazało, że w tym meczu kluczowe będzie utrzymanie podania i ta sztuka udała się dopiero Medinie w czwartym gemie, po którym gospodynie wyszły na prowadzenie 3:1. Polki szybko wyrównały, a w kolejnych gemach znów padły przełamania i na tablicy widniał wynik 4:4.

Rosolska pokazała, że nie bez powodu jest najwyżej notowaną polską deblistką. Dwa skuteczne woleje warszawianki, a następnie dobry serwis Radwańskiej, pozwoliły polskiej parze wyjść na prowadzenie po raz pierwszy w meczu. Po tak udanym gemie pewniej poczuła się Alicja i Polki przypieczętowały zwycięstwo w secie, przełamując na czysto Soler-Espinosę.

Drugą partię przy kłopotach przy swoim podaniu rozpoczęła Radwańska, ale wybroniły się dzięki skutecznym paradom Rosolskiej przy siatce. Dzięki fenomenalnej grze warszawianki, biało-czerwone szybko odskoczyły na prowadzenie 4:0 i awans do elity był już na wyciągnięcie ręki. Hiszpanki podniosły się jeszcze, odrobiły stratę jednego przełamania, a po chwili serwis utrzymała Medina. Ze stanu 0-30 podniosły się Polki, dobrą grą przy siatce popisała się Radwańska. Przy stanie 5:2 i podaniu Soler-Espinosy kapitalnie zagrały obie polskie tenisistki, od wyniku 40-0 zdobyły pięć kolejnych punktów i wygrały spotkanie.

Reprezentacja Polski dzięki temu zwycięstwu po 20 latach powróciła do Grupy Światowej!

Hiszpania - Polska 2:3, Stadion olimpijski, Barcelona (Hiszpania)
Baraż o Grupę Światową, kort ziemny
sobota-niedziela, 19-20 kwietnia

Gra 1.: Silvia Soler-Espinosa - Agnieszka Radwańska 2:6, 2:6
Gra 2.: María-Teresa Torró-Flor - Urszula Radwańska 4:6, 6:0, 6:1
Gra 3.: María-Teresa Torró-Flor - Agnieszka Radwańska 3:6, 2:6
Gra 4.: Silvia Soler-Espinosa - Urszula Radwańska 6:1, 6:3
Gra 5.: Anabel Medina / Silvia Soler-Espinosa - Agnieszka Radwańska / Alicja Rosolska 4:6, 2:6

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (131)
Zobacz więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×