WTA Oeiras: Stosur poślizgnęła się na portugalskiej mączce, Suarez w II rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Samantha Stosur przegrała z Timeą Bacsinszky w I rundzie turnieju WTA w Oeiras. Mecze otwarcia wygrały Carla Suarez i Eugenie Bouchard.

Dla Samanthy Stosur (WTA 19) był to pierwszy mecz w sezonie na pomarańczowej mączce i zaliczyła falstart. Finalistka Rolanda Garrosa 2010 uległa 4:6, 0:6 Timei Bacsinszky (WTA 165). W wielkanocny weekend Australijka grała w Brisbane w półfinale Grupy Światowej Pucharu Federacji, ale przegrała z Andreą Petković i Andżeliką Kerber, a jej drużyna nie dała rady Niemkom. Bacsinszky w styczniu i lutym wygrała dwa turnieje ITF, a w Oeiras notuje pierwszy w sezonie występ w imprezie rangi WTA.

W trwającym 72 minuty spotkaniu Szwajcarka zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 15 z 21 przy drugim serwisie rywalki. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i w sumie zdobyła o 24 punkty więcej od Stosur (64-40). Australijka rozpoczęła od prowadzenia 2:0, ale później zdobyła jeszcze tylko dwa gemy.

Półfinalistka tegorocznego Australian Open Eugenie Bouchard (WTA 18) pokonała 6:4, 6:1 Alisę Klejbanową (WTA 87). W ciągu 73 minut gry Kanadyjka zaserwowała cztery asy, zgarnęła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie dwukrotna ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa Jarosława Szwiedowa.

Rozstawiona z numerem pierwszym Carla Suarez (WTA 15) rozbiła 6:1, 6:2 z Ałłę Kudriawcewą (WTA 121). W trwającym 58 minut spotkaniu Hiszpanka straciła tylko osiem punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz pięć razy przełamała Rosjankę. Zawodniczka z Barcelony to finalistka dwóch ostatnich edycji portugalskiej imprezy. W 2012 roku przegrała z Kaią Kanepi, a w ubiegłym sezonie za mocna dla niej okazała się Anastazja Pawluczenkowa. W II rundzie Suarez zagra z Barborą Zahlavovą-Strycovą (WTA 56), która pokonała 4:6, 6:1, 6:4 Rominę Oprandi (WTA 78), finalistkę z ubiegłego tygodnia z Marrakeszu.

Mistrzyni Rolanda Garrosa 2009 Swietłana Kuzniecowa (WTA 29) wygrała 6:4, 6:0 z Shuai Zhang (WTA 41). Kolejną rywalką Rosjanki będzie Maria-Teresa Torro-Flor (WTA 50), która w ubiegłym tygodniu w Marrakeszu zdobyła swój pierwszy tytuł. Hiszpanka w I rundzie pokonała 6:1, 6:4 Shuai Peng (WTA 42).

Jelena Wiesnina (WTA 33) wróciła ze stanu 0:4 w I secie i pokonała 6:4, 6:1 Kristinę Mladenović (WTA 100). Mistrzyni imprezy z 2012 roku Kaia Kanepi (WTA 23) w ciagu 59 minut rozbiła 6:2, 6:1 Yvonne Meusburger (WTA 38). W kolejnej rundzie Estonka zmierzy się z Iriną Begu (WTA 117), która odrodziła się ze stanu 3:5 w II secie i wygrała 6:1, 7:6(5) z Kurumi Narą (WTA 45).

Problemy miała Roberta Vinci (WTA 20), która zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:1 Alexandrę Cadantu (WTA 74), korzystając z 18 podwójnych błędów Rumunki. O ćwierćfinał Włoszka zagra z Yaniną Wickmayer, pogromczynią Urszuli Radwańskiej.

Portugal Open, Oeiras (Portugalia) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 29 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Carla Suárez (Hiszpania, 1) - Ałła Kudriawcewa (Rosja, Q) 6:1, 6:2 Eugenie Bouchard (Kanada, 2/WC) - Alisa Klejbanowa (Rosja) 6:4, 6:1 Timea Bacsinszky (Szwajcaria, Q) - Samantha Stosur (Australia, 3) 6:4, 6:0 Roberta Vinci (Włochy, 4) - Alexandra Cadanțu (Rumunia) 6:2, 4:6, 6:1 Kaia Kanepi (Estonia, 5) - Yvonne Meusburger (Austria) 6:2, 6:1 Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 7) - Shuai Zhang (Chiny) 6:4, 6:0 Jelena Wiesnina (Rosja, 8) - Kristina Mladenović (Francja, Q) 6:4, 6:1 Barbora Záhlavová-Strýcová (Czechy) - Romina Oprandi (Szwajcaria) 4:6, 6:1, 6:4 Polona Hercog (Słowenia) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 2:6, 6:2, 6:4 María Teresa Torró (Hiszpania) - Shuai Peng (Chiny) 6:1, 6:4 Irina Begu (Rumunia, Q) - Kurumi Nara (Japonia) 6:1, 7:6(5)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!