ATP Monachium: Jużny przegrał batalię z Klizanem, Melzer i Berankis nie zdążyli przed nocą

Rozstawiony z numerem trzecim Michaił Jużny już po pierwszym spotkaniu pożegnał się z turniejem ATP World Tour 250 w Monachium. W środę awans do ćwierćfinału wywalczyło trzech tenisistów.

Rafał Smoliński
Jako pierwsi wyszli w środę na kort centralny Denis Istomin i Marinko Matosević, dla których było to trzecie spotkanie w głównym cyklu. W 2011 roku reprezentant Uzbekistanu rozprawił się z Australijczykiem w I rundzie turnieju w Kuala Lumpur, natomiast dwa lata później po pięciosetowej walce zwyciężył go w meczu rozgrywanym w ramach Pucharu Davisa.
W środę na bawarskiej mączce obaj panowie spędzili łącznie 131 minut, zanim Istomin odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo nad swoim rywalem. Rezydujący w Moskwie 27-latek pokonał Matosevicia 6:7(6), 6:3, 7:5, dzięki czemu zakwalifikował się do czwartego ćwierćfinału w tegorocznym głównym cyklu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem dwa spotkania na mączce. Lubię grać na tej nawierzchni, ale nie jest ona moją ulubioną. To był udany powrót dzisiaj ze stanu 0-1 w setach i postaram się dać z siebie wszystko w ćwierćfinale. Ten turniej już jest dla mnie dobry - powiedział po meczu Istomin.

Ćwierćfinałowym rywalem Istomina będzie Martin Klizan, który w środę po raz drugi osiągnął tę fazę zawodów głównego cyklu w 2014 roku. Wcześniej grał on w 1/4 imprezy w Sao Paulo, gdzie przegrał w dwóch setach z Thomazem Belluccim.

Słowak pokonał 6:7(5), 6:2, 7:6(2) rozstawionego w Monachium z numerem trzecim Rosjanina Michaiła Jużnego, który w 2010 roku wygrał bawarskie zawody. Ich pojedynek trwał aż dwie godziny i 50 minut, ale przyczyną tego było również uszkodzenie położonej na korcie centralnym siatki.

Pewny awans do ćwierćfinału uzyskał za to w środę Jan-Lennard Struff, który pokonał 6:3, 6:3 Serhija Stachowskiego. To drugi tak znakomity wynik reprezentanta Niemiec w 2014 roku, po tym jak w lutym osiągnął on półfinał zawodów w Marsylii. W zeszłym sezonie Struff także zwyciężył Ukraińca w takim samym stosunku podczas imprezy w Bastad.

Na drodze 24-latka z Warstein do drugiego w sezonie półfinału stanie albo Jürgen Melzer, albo Ricardas Berankis. Grający jako lucky loser w miejsce kontuzjowanego Gaela Monfilsa Litwin dość niespodziewanie wygrał premierową odsłonę meczu z Austriakiem, choć przegrywał w niej ze stratą przełamania. W drugiej partii górą był Melzer, a ostatecznie pojedynek został przerwany z powodu zapadających ciemności po czterech gemach trzeciego seta. Jego dokończenie, podobnie jak rozegranie czterech pozostałych spotkań II rundy, zaplanowano na czwartek.

BMW Open, Monachium (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 426,6 tys. euro
środa, 30 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Martin Kližan (Słowacja, Q) - Michaił Jużny (Rosja, 3) 6:7(5), 6:2, 7:6(2)
Jan-Lennard Struff (Niemcy, Q) - Serhij Stachowski (Ukraina) 6:3, 6:3
Denis Istomin (Uzbekistan) - Marinko Matosević (Australia) 6:7(6), 6:3, 7:5
Ričardas Berankis (Litwa, LL) - Jürgen Melzer (Austria) 7:6(5), 3:6, 2:2 *do dokończenia

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!