WTA Madryt: Julia Goerges za mocna dla Katarzyny Piter, turniej główny nie dla Polki

Katarzyna Piter nie zagra w głównej drabince turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Polska tenisistka przegrała w sobotnim finale eliminacji z Niemką Julią Görges.

Rafał Smoliński
W piątek, w swoim pierwszym w karierze występie na madryckiej mączce, Katarzyna Piter (WTA 99) pokazała wielki charakter i pokonała w trzech setach Ajlę Tomljanović (WTA 76). W sobotę polska tenisistka zmierzyła się z Julią Görges (WTA 97) i nie zdołała wywalczyć sobie miejsca w głównej drabince turnieju Mutua Madrid Open.
Premierowa partia błyskawicznie ułożyła się na korzyść reprezentantki Niemiec, która już w drugim gemie postarała się o przełamanie. Od tego momentu 25-letnia tenisistka kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie, a w ósmym gemie po raz drugi odebrała serwis Polce, wieńcząc tym samym całego seta.W drugiej części spotkania Görges szybko wyszła na 3:1, ale wówczas Piter zareagowała błyskawicznie i odrobiła jeszcze stratę breaka. Okres dobrej gry trwał jednak krótko, gdyż Niemka znów wywalczyła przełamanie i objęła bezpieczne prowadzenie w secie. 23-latka z Poznania wygrała jeszcze swój serwis, ale w dziewiątym gemie skapitulowała przy pierwszym meczbolu.

Pojedynek trwał zaledwie 62 minuty i zakończył się pewnym triumfem niemieckiej tenisistki 6:2, 6:3. Görges zanotowała cztery asy, wykorzystała cztery z sześciu break pointów oraz wygrała 59 ze 101 rozegranych w całym meczu punktów. Piter z kolei miała trzy podwójne błędy i tylko raz postarała się o przełamanie.

Za występ w finale eliminacji madryckich zawodów Piter otrzyma czek na sumę 2790 euro oraz 20 punktów do rankingu WTA. Polka nie zdołała wywalczyć awansu do głównej drabinki singla, w której z biało-czerwonych zaprezentuje się tylko Agnieszka Radwańska. Pierwszą rywalką krakowianki będzie Kanadyjka Eugenie Bouchard.