ATP Madryt: 11 meczboli Nicolasa Almagro, Dołgopołow pokonał Fogniniego

Ołeksandr Dołgopołow pokonał Fabio Fogniniego i w II rundzie turnieju ATP w Madrycie będzie rywalem pogromcy Jerzego Janowicza, Ernestsa Gulbisa. We wtorek wygrał Nicolas Almagro, a odpadł Tommy Haas.

Marcin Motyka
Po raz szósty w tym sezonie Tommy Haas przegrał mecz z rywalem notowanym poza czołową "50" rankingu ATP. Rozstawiony z numerem 14. Niemiec w I rundzie turnieju ATP w Madrycie okazał się słabszy od Igora Sijslinga. Holenderski kwalifikant przegrał pierwszego seta 3:6, lecz w dwóch kolejnych partiach stracił ledwie pięć gemów, pięciokrotnie notując przełamanie i pierwszy raz w czwartym pojedynku pokonał 35-letniego hamburczyka.
Sijsling po trzeci w karierze awansował do II rundy turnieju rangi ATP Masters 1000, a w kolejnej fazie zmierzy się z leworęcznym Jarkko Nieminenem, z którym w pięciu bezpośrednich konfrontacjach w głównym cyklu wygrał dwukrotnie, a w jedynym ich meczu na korcie ziemnym górą był Fin. Aż 11 piłek meczowych potrzebował Nicolás Almagro, aby poradzić sobie z kwalifkantem Andriejem Gołubiewem. Hiszpan wygrał pierwszego seta 6:3, by w drugim ulec w tie breaku 9-11, marnując dwa meczbole. W trzeciej odsłonie Almagro prowadził już 5:2, ale nie wykorzystał kolejnych trzech meczboli i Gołubiew wyrównał na 5:5, a następnie na 6:6, oddalając następne szanse na zakończenie spotkania dla reprezentanta gospodarzy.

Ostatecznie mecz znalazł swoje rozstrzygnięcie po dwóch godzinach i 31 minutach, gdy Almagro wygrał tie breaka trzeciego seta 7-4, ale Gołubiew zdołał jeszcze obronić dwa meczbole. W II rundzie Almagro zmierzy się z oznaczonym z numerem siódmym Andym Murrayem, z którym ma bilans 1-3, ale jedyne zwycięstwo wywalczył właśnie na ceglanej mączce, w Roland Garros 2008.

Swojego pierwszego rywala poznał również obrońca trofeum i trzykrotny mistrz Mutua Madrid Open, Rafael Nadal. Rozstawiony z numerem pierwszym Hiszpan, który w poniedziałek otrzymał tytuł honorowego obywatela Madrytu, na otwarcie zagra ze swoim dobrym przyjacielem, Juanem Monaco. Argentyńczyk pokonał 6:4, 6:3 Jürgena Melzera, a z Nadalem w czterech pojedynkach na kortach ziemnych zdobył łącznie zaledwie 12 gemów.

Kevin Anderson w godzinę i 55 minut wygrał 3:6, 6:3, 6:4 z Radkiem Stepankiem. - Radek to bardzo trudny przeciwnik - przyznał tenisista z RPA. - On miesza grę, zagrywa wiele skrótów i często atakuje przy siatce. W drugim secie przegrywałem już z przełamaniem, nie było łatwo, ale odwróciłem losy meczu - analizował.

W II rundzie 27-latek z Johannesburga zagra z kolejnym Czechem, oznaczonym numerem szóstym, Tomasem Berdychem, z którym w ciągu minionych 28 miesięcy mierzył się dziesięć razy i ani razu nie wygrał. - Rozegraliśmy już wiele pojedynków, ale to będzie pierwszy z moim nowym trenerem Neville'em Godwinem, więc może od niego usłyszę magiczne rady, jak pokonać Berdycha. Zapowiada się trudny mecz, ale przynajmniej dobrze wiem, czego się spodziewać. Warunki tutaj sprzyjają tenisistom, którzy dobrze serwują. Tomas to wielki facet i podejrzewam, że też mu to będzie odpowiadać. Warunki są ważne, ale ja muszę skupić się na swojej grze - mówił Anderson.

Ernests Gulbis, pogromca Jerzego Janowicza, o awans do 1/8 finału powalczy z Ołeksandrem Dołgopołowem. Ukrainiec po raz piąty w piątej konfrontacji pokonał Fabio Fogniniego, tym razem 7:5, 4:6, 6:3, po raz pierwszy w karierze tracąc seta z Włochem. Kijowianin w ciągu 125 minut gry zapisał na swoim koncie siedem asów serwisowych, cztery przełamania, 24 uderzenia kończące i 33 pomyłki własne.

Juan Mónaco (Argentyna) - Jürgen Melzer (Austria) 6:4, 6:3
Nicolás Almagro (Hiszpania) - Andriej Gołubiew (Kazachstan, Q) 6:3, 6:7(9), 7:6(4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!