WTA Rzym: Klaudia Jans-Ignacik lepsza w deblu od Katarzyny Piter

W rozegranym w środę "polskim" meczu I rundy gry podwójnej turnieju WTA Premier 5 w Rzymie Klaudia Jans-Ignacik i Casey Dellacqua pokonały Katarzynę Piter i Chanelle Scheepers.

Rafał Smoliński
Premierowa odsłona środowego pojedynku Klaudii Jans-Ignacik i Casey Dellacquy z Katarzyną Piter i Chanelle Scheepers rozpoczęła się od dwóch przełamań dla polsko-australijskiej pary i na tablicy wyników szybko pojawił się rezultat 4:1. Piter i jej partnerka z RPA odpowiedziały jednak błyskawicznie, zapisując na swoje konto pięć kolejnych gemów i tym samym całego pierwszego seta.
W drugiej części meczu Jans-Ignacik i Dellacqua prowadziły już 4:2, ale przegrały trzy kolejne gemy. Kluczowe przełamanie nastąpiło w 11. gemie, a po chwili tenisistka z Trójmiasta i jej partnerka wyrównały stan rywalizacji. Mistrzowski tie break ułożył się fatalnie dla Piter i Scheepers, gdyż od wyniku 2-2 przegrały one osiem kolejnych piłek.Jans-Ignacik i Dellacqua pokonały po 94 minutach gry Piter i Scheepers 4:6, 7:5, 10-2 i zakwalifikowały się do II rundy turnieju w Rzymie. Obie pary zanotowały po pięć przełamań, ale więcej punktów (75-66) zapisały na swoje konto Polka i Australijka.

Czwartkowymi rywalkami Jans-Ignacik i Dellacquy w pojedynku o ćwierćfinał międzynarodowych mistrzostw Włoch będą Rumunka Monica Niculescu i Chinka Shuai Zhang, które w poniedziałek zwyciężyły rozstawione z numerem siódmym Rosjankę Ałłę Kudriawcewą i Australijkę Anastazję Rodionową 6:4, 4:6, 10-8.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 2,63 mln dolarów
środa, 14 maja

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Casey Dellacqua (Australia) - Katarzyna Piter (Polska) / Chanelle Scheepers (RPA) 4:6, 7:5, 10-2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!