WTA Rzym: Serena Williams pewnie odprawiła Petković, Halep straciła seta

Serena Williams turniej WTA w Rzymie rozpoczęła od gładkiego zwycięstwa nad Andreą Petković. W III rundzie zameldowała się również Simona Halep.

Serena Williams w ubiegłym tygodniu w Madrycie mecz ćwierćfinałowy z Petrą Kvitovą oddała walkowerem z powodu kontuzji uda. Po kilku dniach odpoczynku Amerykanka turniej w Rzymie rozpoczęła od pokonania 6:2, 6:2 Andrei Petković (WTA 28). Liderka rankingu zapisała na swoje konto 28 kończących uderzeń przy 22 niewymuszonych błędach i podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Niemką. Była to druga konfrontacja obu tenisistek w Rzymie, cztery lata temu Williams przegrała II seta, by III partię wygrać do zera. W środę Petković naliczono 11 piłek wygranych bezpośrednio i 16 błędów własnych. W trwającym 76 minut spotkaniu Serena zaserwowała cztery asy i popełniła pięć podwójnych błędów, zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z 12 break pointów.
Kolejną rywalką Williams będzie Varvara Lepchenko (WTA 49), która wygrała 6:2, 6:2 ze Sloane Stephens (WTA 16). W ciągu 73 minut gry pochodząca z Uzbekistanu 27-latka odparła pięć z sześciu break pointów oraz zdobyła 13 z 21 punktów przy drugim podaniu rywalki. Lepchenko w głównej drabince w Rzymie gra po raz czwarty i po raz pierwszy awansowała do III rundy. Z Sereną zagra ona po raz drugi - w ubiegłym sezonie w Brisbane przegrała 2:6, 1:6.

Carla Suarez (WTA 14) od stanu 1:3 w I secie zdobyła 11 z 13 gemów i pokonała 6:4, 6:2 Venus Williams (WTA 32). Hiszpanka jako pierwsza zawodniczka w sezonie wygrała 30 meczów (na drugim miejscu z 29 zwycięstwami znajduje się Agnieszka Radwańska). W spotkaniu z Amerykanką, która uskarżała się na problemy żołądkowe, tenisistka z Barcelony wykorzystała sześć z 10 break pointów oraz zdobyła 19 z 27 punktów przy drugim podaniu rywalki.

O ćwierćfinał Suárez zmierzy się z Simoną Halep (WTA 5), która odrodziła się po przegraniu I seta i pokonała 5:7, 6:0, 6:1 Madison Keys (WTA 47). W ciągu 97 minut gry Rumunka zgarnęła 27 z 49 punktów przy swoim pierwszym serwisie oraz wykorzystała sześć z 10 break pointów. Było to drugie spotkanie obu zawodniczek w sezonie - w styczniu w Sydney lepsza była Amerykanka. Halep w ubiegłym tygodniu w Madrycie zaliczyła swój pierwszy finał w turnieju rangi Premier Mandatory. W czwartek dojdzie już do dziewiątej konfrontacji Rumunki z Suárez - bilans dotychczasowych to 4-4, ale na kortach ziemnych 3-0 dla Hiszpanki. Do rozstrzygnięcia pięciu ich meczów potrzebny był III set.

W I rundzie Jekaterina Makarowa (WTA 24) wyeliminowała Robertę Vinci, a w środę uległa 2:6, 3:6 jej deblowej partnerce Sarze Errani (WTA 11). Trwającej 75 minut spotkanie Włoszka zakończyła z dorobkiem 20 kończących uderzeń i zaledwie sześciu niewymuszonych błędów. Rosjance naliczono 21 piłek wygranych bezpośrednio i 19 błędów własnych. Errani wykorzystała cztery z sześciu break pointów, a sama nie broniła ani jednego. Poza tym zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. O ćwierćfinał reprezentantka gospodarzy zagra z Petrą Cetkovską, pogromczynią Andżeliki Kerber.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Varvara Lepchenko (USA) - Sloane Stephens (USA, 16) 6:2, 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Rzym: Zła passa zakończona, Agnieszka Radwańska wygrała mecz na Foro Italico

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)