Roland Garros: Wielki powrót i wygrana Katarzyny Piter i Oksany Kałasznikowej

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa po wygranej nad Chanelle Scheepers i Christiną McHale awansowały do II rundy wielkoszlemowego Roland Garros 2014.

Kacper Kowalczyk
Ich mecz z duetem amerykańsko-południowoafrykańskim nie rozpoczął się obiecująco. Polka i Gruzinka zostały przełamane już w swoim pierwszym gemie serwisowym. Po odrobieniu strat straciły dwukrotnie serwis i pierwszy set zakończył się ich przegraną 2:6.
W drugiej partii, McHale i Scheepers odrobiły stratę przełamania i ze stanu 2:4 wyszły na 5:4. W 10. gemie miały dwa meczbole, które Polce i Gruzince udało się obronić. Poznanianka i jej partnerka wygrały swój gem serwisowy, przełamały rywalki, którym udało się jednak doprowadzić do tie breaka. Tam Katarzyna Piter z Oksaną Kałasznikową zdobyły szybko trzypunktową przewagę i zwyciężyły wynikiem 7-4. Trzeci set przebiegał pod kontrolą Polki i Gruzinki. Po blisko 10-minutowym czwartym gemie przełamały przeciwniczki. Utrzymując swój serwis i wykorzystując break pointa przy stanie 4:1 rozstrzygnęły blisko 2,5-godzinny pojedynek na swoją korzyść.

Dla pary polsko-gruzińskiej był to drugi wspólny występ. W poprzednim tygodniu przegrały w ćwierćfinale w turnieju w Norymberdze z późniejszymi triumfatorkami, Michaellą Krajicek i Karolíną Plíškovą. W zeszłym sezonie z Kałasznikową grywała inna Polka, Alicja Rosolska, dochodząc z nią między innymi do III rundy turnieju w Paryżu.

Piter i Kałasznikowa o 1/8 finału zagrają z rozstawionymi z numerem czwartym Czeszką Kvetą Peschke i Słowenką Katariną Srebotnik, które pokonały 6:1, 6:2 Amerykanki Lauren Davis i Megan Moulton-Levy.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu kobiet 1,812 mln euro
środa, 28 maja

I runda gry podwójnej kobiet:

Oksana Kałasznikowa (Gruzja) / Katarzyna Piter (Polska) - Christina McHale (USA) / Chanelle Scheepers (RPA) 2:6, 7:6(4), 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!