Roland Garros: Mariusz Fyrstenberg i Lucie Hradecka poza turniejem

Ostatni Polak, który pozostał w turnieju gry mieszanej, przegrał w II rundzie. Mariusz Fyrstenberg i Lucie Hradecka przegrali z Jeanem-Julienem Rojerem i Anną-Leną Groenefeld.

Dominika Pawlik
Na starcie turnieju gry mieszanej stanęły cztery duety z Polakami w składzie. W I rundzie z rywalizacji odpadli Marcin Matkowski i Kveta Peschke oraz Alicja Rosolska i Johan Brunström. Po dramatycznym meczu z gospodarzami w II rundzie swój udział w imprezie zakończyli także Klaudia Jans-Ignacik i Dominic Inglot.
Mariusz Fyrstenberg zdecydował się na start z Lucie Hradecką, para została rozstawiona z numerem 6. W I rundzie duet pokonał po obronie sześciu meczboli reprezentantów gospodarzy Julie Coin i Nicolasa Mahuta. Kolejnymi rywalami byli Jean-Julien Rojer oraz Anna-Lena Groenefeld.

W trwającej 50 minut premierowej odsłonie, na samym początku padły dwa przełamania. Później obie pary utrzymywały swoje podanie i pomimo break pointów, doszło do tie breaka. Rojer i Groenefeld nie wykorzystali setbola, a rywale dopiero za trzecim podejściem zakończyli partię (już w dwunastym gemie Fyrstenberg i Hradecka mieli trzy okazje na zapisanie seta na swoje konto). Druga odsłona spotkania potoczyła się pod dyktando Niemki i Holendera, w super tie breaku również nie pozostawili złudzeń przeciwnikom, odskakując już przy pierwszej szansie.

Groenefeld i Rojer o półfinał zagrają z Arantxą Parrą i Santiago Gonzálezem.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w mikście 397 tys. euro
niedziela, 1 czerwca

II runda gry mieszanej:

Anna-Lena Groenefeld (Niemcy) / Jean-Julien Rojer (Holandia) - Lucie Hradecka (Czechy, 6) / Mariusz Fyrstenberg (Polska, 6) 6:7(8), 6:2, 10-5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!