Challenger Koszyce: Pierwsze w karierze zwycięstwo Andrieja Kapasia

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Andriej Kapaś odniósł w poniedziałek pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach rangi ATP Challenger Tour. W Koszycach polski tenisista pewnie awansował do II rundy singla.

W niedzielę Andriej Kapaś bez straty seta przeszedł przez trzystopniowe eliminacje, a w poniedziałek potwierdził niezłą ostatnio dyspozycję, zwyciężając w I rundzie głównej drabinki Dominika Sprocha. Słowak otrzymał od organizatorów Challengera w Koszycach dziką kartę, ale przy podaniu Polaka zdołał ugrać tylko osiem punktów, a do tego czterokrotnie nie utrzymał własnego serwisu. [ad=rectangle] Po zaledwie 65 minutach gry 24-letni Kapaś pokonał Sprocha 6:2, 6:2, odnosząc tym samym pierwsze w karierze zwycięstwo w głównej drabince turnieju rangi ATP Challenger Tour. O premierowy ćwierćfinał polski tenisista powalczy albo z Amerykaninem Chasem Buchananem, albo z rozstawionym z numerem drugim Argentyńczykiem Facundo Arguello.

Kapaś przystąpił jeszcze w poniedziałek do rywalizacji w turnieju debla, w którym partneruje mu Błażej Koniusz. Oznaczona czwartym numerem polska para potrzebowała dwóch tie breaków, aby zwyciężyć Alexandru-Daniela Carpena i Hansa Podlipnika-Castillo 7:6(4), 7:6(3). W I secie Rumun i Chilijczyk prowadzili już 4:1, natomiast w drugiej partii podawali w 12. gemie na seta. Kolejnymi rywalami biało-czerwonych będą Brazylijczycy, Andre Ghem i Fabricio Neis.

We wtorek do walki o 1/8 finału turnieju singla przystąpi Koniusz, który spotka się z oznaczonym "ósemką" Amerykaninem Waynem Odesnikiem. W tym samym czasie o ćwierćfinał debla zagra Mateusz Kowalczyk, który wspólnie z Nowozelandczykiem Artemem Sitakiem spotka się z Czechem Michalem Konecnym i Japończykiem Yoshihito Nishioką.

Kosice Open, Koszyce (Słowacja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 35 tys. euro poniedziałek, 9 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Andriej Kapaś (Polska, Q) - Dominik Sproch (Słowacja, WC) 6:2, 6:2

I runda gry podwójnej:

Błażej Koniusz (Polska, 4) / Andriej Kapaś (Polska, 4) - Alexandru-Daniel Carpen (Rumunia) / Hans Podlipnik-Castillo (Chile) 7:6(4), 7:6(3)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: