ATP Londyn: Udany start Lleytona Hewitta, Andy Murray poznał rywala

Czterokrotny mistrz turnieju w Londynie udanie rozpoczął swój występ na trawnikach Queen's Clubu. Rywali poznali Andy Murray i Tomas Berdych.

Robert Pałuba

Lleyton Hewitt w Londynie czuję się doskonale i zawsze chętnie wraca na trawniki klubu w West Kensington. Czterokrotny triumfator jednej z najstarszych imprez w zawodowych rozgrywkach rozpoczął w poniedziałek swój 15. występ na kortach Queen's Clubu od przekonującego zwycięstwa nad Danielem Gimeno 6:3, 6:3 w zaledwie 69 minut.

- Uwielbiam tu wracać, po prostu kocham te korty. Atmosfera była dziś świetna, kibice dopisali pierwszego dnia, mimo że najwyżej rozstawieni mają wolne losy - powiedział po meczu Hewitt.
- Czułem się dziś znakomicie. Dobrze odbijałem piłkę na treningu, przestawienie się na nawierzchnię trawiastą nie zajęło mi dużo czasu i czułem się pewnie. Na treningu przed turniejem wszystko się układało, to był dobry tydzień przygotowań - dodał były mistrz Wimbledonu, którego kolejnym rywalem będzie zwycięzca spotkania między Feliciano Lopezem i Dusanem Lajoviciem, przerwanego po pierwszym secie z powodu opadów deszczu.

Pierwszy od stycznia mecz w głównym cyklu wygrał Bernard Tomic. Australijski tenisista, gnębiony w bieżącym sezonie przez kontuzje, miał w ostatnich miesiącach ogromne problemy z odzyskaniem formy i fatalnie prezentował się na korcie. Ćwierćfinalista Wimbledonu z roku 2011 pokonał jednak w poniedziałek 6:4, 3:6, 7:5 Tima Smyczka i zameldował się w II rundzie imprezy.

Najbardziej zaciętym pojedynkiem pierwszego dnia turnieju było starcie dwóch zawodników obdarzonych znakomitym podaniem. Sam Querrey, mistrz imprezy sprzed czterech lat, pokonał w serwisowej wojnie Jeremy'ego Chardy'ego 6:7(4), 7:6(4), 7:6(5), a w pojedynku nie doszło do ani jednego przełamania. Mecze pierwszej rundy wygrali także m.in. Nicolas Mahut i Serhij Stachowski.

Rywali poznało kilku najwyżej rozstawionych tenisistów. Broniący tytułu Andy Murray rozpocznie rywalizację w Londynie od spotkania z Paulem-Henrim MathieuTomas Berdych skrzyżuje rakiety z Jamesem Duckworthem, a Grigor Dimitrow zagra z Jamesem Wardem.

AEGON Championships, Londyn (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 711 tys. euro
poniedziałek, 9 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Feliciano López (Hiszpania, 10) - Dušan Lajović (Serbia) 6:3 *do dokończenia
Nicolas Mahut (Francja, 13) - Marsel İlhan (Turcja, Q) 6:3, 6:4
Sam Querrey (USA) - Jérémy Chardy (Francja, 14) 6:7(4), 7:6(4), 7:6(5)
Dennis Kudla (USA) - Mike Russell (USA) 4:6, 6:3, 6:1
James Ward (Wielka Brytania, WC) - Blaž Rola (Słowenia) 7:5, 6:4
Daniel Evans (Wielka Brytania, WC) - Jürgen Melzer (Austria) 6:3, 6:7(5), 7:6(2)
Serhij Stachowski (Ukraina) - Daniel Brands (Niemcy, Q) 7:5, 6:2
Bernard Tomic (Australia) - Tim Smyczek (USA) 6:4, 3:6, 7:5
Paul-Henri Mathieu (Francja) - Aljaž Bedene (Słowenia) 7:6(2), 6:4
Kenny De Schepper (Francja) - Somdev Devvarman (Indie) 6:4, 7:5
Lleyton Hewitt (Australia) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 6:3, 6:3
Adrian Mannarino (Francja) - Daniel Cox (Wielka Brytania, WC) 7:5, 6:2
James Duckworth (Australia, Q) - Dudi Sela (Izrael) 0:6, 7:6(5), 6:4

wolne losy: Stan Wawrinka (Szwajcaria, 1/WC); Tomáš Berdych (Czechy, 2); Andy Murray (Wielka Brytania, 3); Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5); Ernests Gulbis (Łotwa, 6); Kevin Anderson (RPA, 7); Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 8)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!