WTA Birmingham: Alicja Rosolska i Olga Sawczuk poza turniejem

Alicja Rosolska w parze z Ukrainką Olgą Sawczuk przegrały w I rundzie turnieju AEGON Classic w Birmingham z rozstawionymi z numerem trzecim Amerykankami Raquel Kops-Jones i Abigail Spears.

Kacper Kowalczyk
Alicja Rosolska zagrała z Olgą Sawczuk po raz pierwszy w karierze. W tym sezonie tworzyła pary z kilkoma partnerkami, najczęściej z Gabrielą Dabrowski. To właśnie z Kanadyjką polskiego pochodzenia doszła do II rundy w Roland Garros i półfinału turnieju ITF w Nottingham. Największym ich sukcesem jest jednak finał Generali Ladies Linz z listopada 2013 roku, gdzie przegrały z siostrami Karolíną i Kristyną Plískovymi. To trzecia porażka Rosolskiej w I rundzie w Birmingham - poprzednie poniosła dwa i trzy lata temu, partnerując Klaudii Jans-Ignacik.
We wtorkowym pojedynku od samego początku przeważały reprezentantki Stanów Zjednoczonych. To one już w drugim gemie pierwszego seta przełamały serwis Polki i Ukrainki. Rosolska i Sawczuk odpowiedziały tym samym w kolejnym gemie, jednak w czwartym ponownie utraciły własne podanie. Kops-Jones i Spears podtrzymały swoją przewagę powiększając ją nawet w ósmym gemie i wygrywając partię wynikiem 6:2.Drugi set to zdecydowanie wygrane pierwsze pięć gemów przez wyżej sklasyfikowany duet. Amerykanki miały nawet piłkę meczową przy serwisie pary polsko-ukraińskiej w szóstym gemie, jednak ostatecznie wygrały partię przy swoim podaniu, wynikiem 6:1.

Rozstawione z numerem trzecim Kops-Jones i Spears w 1/4 finału zmierzą się z lepszymi z pojedynku pomiędzy Tajwankami Hao-Ching Chan / Yung-jan Chan i duetem słowacko-chorwackim Daniela Hantuchová / Mirjana Lucić-Baroni.

Aegon Classic, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 710 tys. dolarów
wtorek, 10 czerwca

I runda gry podwójnej:

Raquel Kops-Jones (USA, 3) / Abigail Spears (USA, 3) - Alicja Rosolska (Polska) / Olga Sawczuk (Ukraina) 6:2, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!