Challenger Koszyce: Kapaś i Koniusz nieznacznie ulegli rywalom w finale

Andriej Kapaś i Błażej Koniusz nie sprostali rywalom w finale i ulegli po wyrównanej batalii. Wcześniej polska para odprawiła Mateusza Kowalczyka i Artema Sitaka.

Dominika Pawlik
Andriej Kapaś i Błażej Koniusz turniej w Koszycach rozpoczęli od eliminacji do gry pojedynczej. Udało im się je pomyślnie przejść. Obaj odnieśli także premierowe zwycięstwa w cyklu ATP Challenger, a także niewiele im brakowało do awansu do ćwierćfinału.
Ostatecznie Polakom pozostał tylko debel, ale w drodze do finału nie stracili nawet seta. W półfinale wyeliminowali najwyżej rozstawionych Mateusza Kowalczyka i Artema Sitaka. Rywalami finałowymi byli Facundo Arguello oraz Ariel Behar. Spotkanie nieco opóźniło się przez opady deszczu, które przerwały poprzedzający finał gry pojedynczej.Spotkanie było bardzo wyrównane, oba duety walczyły bez wytchnienia o każdą piłkę, choć wszyscy zawodnicy mieli nieco problemów z serwisem. Ostatecznie w pierwszej odsłonie padło pięć przełamań, ale kluczowe w dziewiątym gemie, autorstwa Arguello i Behara.

W drugim secie przewagę na korcie mieli Polacy, ale nie potrafili wykorzystać żadnej z czterech szans na przełamanie. Przy swoim podaniu problemy mieli tylko raz, bowiem swój rytm złapał Kapaś i rywale często popełniali błędy na returnie. Pary nie uzyskały ostatecznie żadnego breaka, więc doszło do tie breaka. Po trzech błędach polskiej pary (ale tylko jednym niewymuszonym), Argentyńczyk i Urugwajczyk odskoczyli na 3-0. Biało-czerwoni odrobili straty, ale rozstawionym z numerem 3. przeciwnikom wszystko wychodziło w tej części spotkania. Przypieczętowali triumf udanym lobem w sam narożnik kortu.

Polacy za zwycięstwo zainkasowali po 48 punktów do rankingu oraz 1255 euro do podziału. Zarówno dla Arguello, jak i Behara to drugie zwycięstwo w imprezie z cyklu ATP Challenger w karierze.

Kosice Open, Koszyce (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 35 tys. euro
sobota, 14 czerwca

finał gry podwójnej:

Facundo Arguello (Argentyna, 3) / Ariel Behar (Urugwaj, 3) - Andriej Kapaś (Polska, 4) / Błażej Koniusz (Polska, 4) 6:4, 7:6(4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!