ITF Bydgoszcz: Kamil Majchrzak zastopowany, czeski finał turnieju singla

Dwóch reprezentantów Czech zmierzy się ze sobą w niedzielnym finale turnieju ITF rozgrywanego na kortach ziemnych w Bydgoszczy. Miejsca w decydującej fazie nie zdołał wywalczyć Kamil Majchrzak.

Rafał Smoliński
Sobotnie gry półfinałowe zainaugurowało spotkanie pomiędzy Kamilem Majchrzakiem a Vaclavem Safrankiem. Reprezentant Czech zaskoczył w premierowej odsłonie 18-letniego piotrkowianina, gromiąc go bez straty gema. W drugiej partii to polski tenisista uzyskał dwa przełamania i zwyciężył 6:1. W trzecim secie Majchrzak nie był jednak w stanie nawiązać wyrównanej walki i przegrał ostatecznie cały mecz 0:6, 6:1, 0:6.
Za półfinał turnieju Bydgoszcz Centrum Cup Majchrzak otrzyma osiem punktów do rankingu ATP. Piotrkowianin będzie się teraz przygotowywał do występu w juniorskiej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu, w którym pewne miejsce w drabince ma również Jan Zieliński, a pierwszym na liście oczekujących jest Hubert Hurkacz. Tydzień wcześniej trzej Polacy wezmą udział w prestiżowych zawodach Nike Junior International Roehampton.Natomiast 20-letni Šafránek, który w piątek wspólnie z Robertem Rumlerem wygrał turniej debla, po raz pierwszy w karierze wystąpi na zawodowych kortach w finale singla. Jego rywalem będzie Dusan Lojda, triumfator imprezy w Bydgoszczy z lat 2011-2012. Rozstawiony z szóstym numerem leworęczny Czech w sobotę zwyciężył 2:6, 6:4, 6:2 oznaczonego "piątką" Chilijczyka Cristobala Saavedrę-Corvalana.

Niedzielny finał singla turnieju Bydgoszcz Centrum Cup rozpocznie się o godz. 11:00. Lojda i Šafránek po raz pierwszy zmierzą się ze sobą na zawodowych kortach.

Bydgoszcz Centrum Cup, Bydgoszcz (Polska)