WTA Eastbourne: Paula Kania i Katarzyna Piter bez powodzenia w kwalifikacjach

Paula Kania i Katarzyna Piter nie zagrają w głównej drabince singla turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne. Polskie tenisistki odpadły w sobotę w I rundzie eliminacji.

Rafał Smoliński
23-letnia Katarzyna Piter zmierzyła się w sobotę z Anną Schmiedlovą, z którą wcześniej dwukrotnie spotykała się na światowych kortach (bilans 1-1). Polska tenisistka nie była w stanie stoczyć wyrównanego boju z utalentowaną Słowaczką i po 82 minutach przegrała 3:6, 3:6.
Rozstawiona w eliminacjach turnieju Aegon International z czwartym numerem Schmiedlová wypracowała aż 15 okazji na przełamanie serwisu poznanianki, z których cztery wykorzystała. Piter postarała się zaledwie o jednego breaka, a ze 130 rozegranych w całym meczu punktów wygrała tylko 57.82 minuty spędziły również na korcie Paula Kania i Silvia Soler-Espinosa. 21-letnia sosnowiczanka rozegrała w sobotę dopiero pierwszy w tym roku singlowy mecz na kortach trawiastych, w którym uległa rozstawionej z ósmym numerem Hiszpance 2:6, 3:6. Pochodząca z Elche tenisistka wykorzystała pięć z 15 wypracowanych break pointów, a sama oddała serwis tylko raz.

Dla Kani i Piter występ w eliminacjach do turnieju w Eastbourne był ostatnim etapem przygotowań do wielkoszlemowego Wimbledonu. Sosnowiczanka o miejsce w głównej drabince singla najsłynniejszych zawodów tenisowych świata powalczy w trzystopniowych kwalifikacjach. Piter z kolei jest pewna udziału w Wimbledonie na podstawie rankingu.

Aegon International, Eastbourne (Wielka Brytania)