Wimbledon: Sroga lekcja dla Katarzyny Piter i Yvonne Meusburger

Katarzyna Piter i Austriaczka Yvonne Meusburger przegrały z Amerykankami Lisą Raymond i Liezel Huber w I rundzie turnieju gry podwójnej Wimbledonu 2014.

Kacper Kowalczyk
Dla Katarzyny Piter był to trzeci start w grze podwójnej turnieju Wielkiego Szlema, w poprzednich dwóch dochodziła do II rundy, gdzie przegrywała z Kvetą Peschke i Katariną Srebotnik. Czeszka i Słowenka okazały się lepsze od poznanianki grającej z Alicją Rosolską w Australian Open i partnerującej Oksanie Kałasznikowej w trakcie Rolanda Garrosa.
Liezel Huber i Lisa Raymond od samego początku pojedynku nie pozostawiły złudzeń Piter i Yvonne Meusburger. Pewnie utrzymywały własne podania i za każdą okazją przełamywały serwis polsko-austriackiej pary, co po 24 minutach dało im wygraną w pierwszej partii 6:0.Pierwszy gem pojawił się na koncie Polki i Austriaczki dopiero przy ich podaniu na początku drugiego seta. Jednak kolejne dwa przełamania dały prowadzenie Amerykankom 5:1. Wówczas nastąpiło przebudzenie Piter i Meusburger. Wykorzystały one break pointy w siódmym i dziewiątym gemie i utrzymując dwukrotnie swój serwis, doprowadziły do wyrównania stanu partii na 5:5. Huber i Raymond ostatecznie zdołały wykorzystać piłkę meczową przy podaniu duetu polsko-austriackiego i to one triumfowały w 66-minutowym pojedynku 6:0, 7:5.

W II rundzie byłe liderki rankingu deblistek zmierzą się z Japonką Shuko Aoyamą i Czeszką Renatą Voracovą, które w środowym pojedynku okazały się lepsze od Słowaczek Jany Cepelovej i Anny Schmiedlovej.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,467 mln funtów
czwartek, 26 czerwca

I runda gry podwójnej:

Lisa Raymond (USA, 15) / Liezel Huber (USA, 15) - Katarzyna Piter (Polska) / Yvonne Meusburger (Austria) 6:0, 7:5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!