Wimbledon: Zwycięski debiut Tomasza Bednarka w grze mieszanej

Tomasz Bednarek i Vania King awansowali do II rundy Wimbledonu w grze mieszanej, wygrywając w czwartek w dwóch setach z parą Divij Sharan / Shuko Aoyama.

Marcin Motyka
Dopiero w wieku 32 lat Tomasz Bednarek dostał okazję, aby zadebiutować w turnieju wielkoszlemowym w grze mieszanej. Partnerką Polaka w wimbledońskim mikście została Amerykanka Vania King. 25-latka z Kalifornii, która przed czterema laty triumfowała w deblu w Wimbledonie oraz w US Open.
Rywalami Polaka i Amerykanki w I rundzie miksta byli Hindus Divij Sharan, 28-latek, mający na koncie jeden wygrany turniej rangi ATP World Tour, oraz Shuko Aoyama z Japonii, mistrzyni trzech imprez WTA Tour, a także zeszłoroczna finalistka Wimbledonu w grze podwójnej. Bednarek, który brał udział również w turnieju gry podwójnej Wimbledonu, jednak tworząc parę z Benoitem Paire'em odpadł w I rundzie, i King w 81 minut uporali się z parą hindusko-japońską, wygrywając 6:4, 6:4.

Dla Bednarka był to pierwszy w karierze mecz w grze mieszanej i dzięki temu zwycięstwu będzie miał okazję rozegrać przynajmniej jeszcze jeden pojedynek.

W 1/16 finału polsko-amerykański duet zmierzy się z rozstawionymi z numerem 14. Maksem Mirnym i Hao-Ching Chan. Białorusin i Tajwanka w I rundzie otrzymali wolny los.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w grze mieszanej 350 tys. funtów
czwartek, 26 czerwca

I runda gry mieszanej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Vania King (USA) - Divij Sharan (Indie) / Shuko Aoyama (Japonia) 6:4, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Czy Tomasz Bednarek i Vania King awansują do III rundy turnieju miksta?