WTA Bukareszt: Porażki Klary Koukalovej, Anny Schmiedlovej i Anniki Beck

Klara Koukalova przegrała z Monicą Niculescu w I rundzie turnieju WTA International w Bukareszcie. Odpadły również Annika Beck i Anna Schmiedlova.

W tym roku odbywa się pierwsza edycja turnieju w Bukareszcie. Impreza ta weszła do kalendarza rozgrywek w miejsce Budapesztu, gdzie przed rokiem triumfowała Simona Halep. Rumuńska finalistka Rolanda Garrosa i półfinalistka Wimbledonu będzie w tym tygodniu najwyżej rozstawioną zawodniczką.
W poniedziałek z turniejem zdążyły się pożegnać trzy rozstawione zawodniczki. Klara Koukalova (WTA 32) przegrała 3:6, 0:6 z reprezentantką gospodarzy Monicą Niculescu (WTA 68). W trwającym 71 minut spotkaniu Rumunka skorzystała z dziewięciu podwójnych błędów rywalki i wyrównała na 1-1 bilans meczów z Czeszką (w poprzednim sezonie spotkały się w półfinale w Shenzhen).

Annika Beck (WTA 59) uległa 6:4, 2:6, 6:7(5) Larze Arruabarrenie (WTA 120). Niemka w decydującej partii przegrywała 1:4 ze stratą dwóch przełamań. Udało się jej doprowadzić do tie breaku, ale szali zwycięstwa na swoją korzyść nie przechyliła. W trwającym dwie godziny i 33 minuty spotkaniu Beck popełniła 15 podwójnych błędów.

Anna Schmiedlova (WTA 57) wykorzystała tylko cztery z 14 break pointów, a sama siedem razy oddała podanie i przegrała 3:6, 3:6 z rodaczką Kristiną Kucovą (WTA 166). Dla 19-latki z Bratysławy to trzeci z rzędu turniej, z którego odpadła w I rundzie (po Birmingham i Wimbledonie).

Polona Hercog (WTA 61) pokonała 6:4, 6:3 Annę Tatiszwili (WTA 108). W trwającym 87 minut spotkaniu Słowenka zaserwowała sześć asów oraz obroniła siedem z dziewięciu break pointów.

W turnieju tym wystąpi Katarzyna Piter, która we wtorek wieczorem (nie wcześniej niż o godz. 20:00) zagra z reprezentantką gospodarzy Andreeą Mitu.