Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Lindsay Davenport i Nick Bollettieri przyjęci do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław

W sobotę odbyła się ceremonia przyjęcia do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław pięciu nowych osób. Zaszczytu tego dostąpili m.in. Lindsay Davenport i Nick Bollettieri.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

38-letnia obecnie Lindsay Davenport wygrała w swojej karierze 55 turniejów w singlu i 37 w deblu. W Wielkim Szlemie triumfowała łącznie sześciokrotnie: trzy razy w grze pojedynczej (US Open 1998, Wimbledon 1999, Australian Open 2000) oraz trzy razy w grze podwójnej (Roland Garros 1996, US Open 1997, Wimbledon 1999). W 1996 roku zdobyła złoty medal w singlu podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie. Pod koniec lat 90. Amerykanka była liderką rankingu singlowego i deblowego.


- Uderzanie piłki rakietą zawsze było dla mnie czymś naturalnym. To było błogosławieństwo, coś, co odkryłam w młodym wieku. Nie przypuszczałam, że przede mną będzie jeszcze tyle pracy do wykonania i potrzebowałam trochę czasu, aby wszystko ze sobą połączyć. Aby odnosić sukcesy w czymkolwiek, trzeba tym żyć i kochać to. To coś, czego nie można się nauczyć - powiedziała w sobotę Davenport.

Podczas specjalnej ceremonii w Newport do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław przyjęty również został Nick Bollettieri. Blisko 83-letni Amerykanin to słynny na całym świecie trener i nauczyciel tenisa ziemnego, który w swojej akademii na Florydzie wychował 10 przyszłych liderów światowych list: Andre Agassiego, Borisa Beckera, Jima Couriera, Marcelo Riosa, Martinę Hingis, Monicę Seles, Jelenę Janković, Marię Szarapową oraz siostry Venus i Serenę Williams. - Mimo postępującej starości, liczy się to, co człowiek ma tutaj, a nie jego wiek - stwierdził Bollettieri, dotykając klatki piersiowej w okolicach serca.

W gronie pięciu osób przyjętych do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław znalazła się także Chantal Vandierendonck. 49-letnia obecnie Holenderka to była liderka rankingu tenisistek na wózkach, mistrzyni świata ITF oraz pięciokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich (w singlu wywalczyła złoto w Seulu, srebro w Barcelonie i brąz w Atlancie, natomiast w deblu złoto w Barcelonie i Atlancie w parze z Monique van den Bosch).

Drugą kobietą przyjętą w 2014 roku do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław została Jane Brown Grimes, która jeszcze kilka lat temu była prezydentem Amerykańskiej Federacji Tenisowej (USTA), a wcześniej pełniła również ważne funkcje w WTA oraz ITF.

Jako piąty do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław przyjęty został John Barrett. 83-letni obecnie Brytyjczyk w przeszłości był piątą rakietą swojego kraju, ale najbardziej zasłynął jako komentator i historyk.

Oficjalna ceremonia przyjęcia do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław odbyła się w sobotę podczas rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Newport. To właśnie w tej miejscowości mieści się siedziba International Tennis Hall of Fame. W ciągu 60 lat istnienia Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław przyjęto do niej 235 osób z ponad 20 krajów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
ESPN
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×