WTA Bukareszt: Rumuński mecz dla Simony Halep, 11. finał Roberty Vinci

Simona Halep pokonała Monicę Niculescu i awansowała do finału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Po Ad-Dausze (tytuł), Madrycie i Rolandzie Garrosie, Simona Halep (WTA 3) osiągnęła czwarty finał w sezonie, w tym trzeci na korcie ziemnym. W sobotnim półfinale pokonała 6:2, 4:6, 6:1 rodaczkę Monicę Niculescu (WTA 68). W trwającym jedną godzinę i 59 minut spotkaniu trzecia rakieta globu zaserwowała siedem asów oraz zdobyła 18 z 24 punktów przy drugim podaniu rywalki. Halep cztery razy straciła podanie, a sama wykorzystała siedem z 21 break pointów.
Roberta Vinci (WTA 24) wygrała 6:1, 6:3 z Kristiną Kucovą (WTA 166). W ciągu 66 minut gry Włoszka zgarnęła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 15 z 20 przy drugim serwisie rywalki. Dla Słowaczki był to pierwszy półfinał w karierze w głównym cyklu.

W niedzielę Halep zagra w 13. finale w karierze i powalczy o ósmy tytuł. Rumunka wygrała trzy z pięciu wcześniejszych meczów z Vinci. Włoszka przegrała tylko jeden z 10 dotychczasowych finałów (cztery lata temu w Barcelonie). Siedem z dziewięciu swoich tytułów zdobyła ona na korcie ziemnym.