ATP Winston-Salem: Carlos Berlocq pierwszą przeszkodą Jerzego Janowicza

Jerzy Janowicz jako jedyny Polak wystąpi w głównej drabince singla zawodów Winston-Salem Open. Dla naszego reprezentanta będzie to ostatni etap przygotowań do startu w US Open.

Rafał Smoliński

Klasyfikowany obecnie na 65. miejscu w rankingu ATP Jerzy Janowicz po raz drugi w karierze wystąpi na kortach twardych Uniwersytetu Wake Forest. W 2012 roku łodzianin odpadł tutaj w decydującej fazie eliminacji, a jego pogromcą okazał się Łotysz Ernests Gulbis.

Tym razem polski tenisista miał pewne miejsce w głównej drabince i niewiele brakowało, by znalazł się w gronie 16 rozstawionych zawodników, którzy w I rundzie otrzymali wolny los. Janowicz zmierzy się na początek z Argentyńczykiem Carlosem Berlocqiem, którego przed dwoma laty pokonał w Moskwie. Jeśli zwycięży, to o miejsce w 1/8 finału zagra z oznaczonym "szóstką" Portugalczykiem João Sousą.
Najwyżej rozstawionym uczestnikiem turnieju Winston-Salem Open został John Isner, który triumfował w tej imprezie w latach 2011-2012. Z "dwójką", dzięki dzikiej karcie, wystąpi natomiast Kevin Anderson. Broniący tytułu Jürgen Melzer rozpocznie zmagania od I rundy, a jego premierowym przeciwnikiem będzie kwalifikant.

Pierwsze mecze głównej drabinki singla i debla rozegrane zostaną już w niedzielę.