Challenger Trnawa: Andriej Kapaś i Błażej Koniusz w 37 minut w ćwierćfinale

Trzech reprezentantów Polski wystąpi w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour w Trnawie. Do tej fazy zawodów zakwalifikowali się razem Andriej Kapaś i Błażej Koniusz.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Andriej Kapaś i Błażej Koniusz we wtorkowym pojedynku I rundy spotkali się z Grzegorzem Panfilem i Victorem Crivoiem. Mecz trwał zaledwie 37 minut, a polski debel zwyciężył błyskawicznie 6:1, 6:2. Swoich kolejnych przeciwników Kapaś i Koniusz, którzy w tym roku triumfowali razem w czterech imprezach rangi ITF, poznają w środę, kiedy to zmierzą się ze sobą oznaczeni "czwórką" Roman Jebavy i Jaroslav Pospisil oraz Alexandru-Daniel Carpen i Władzimir Ignatik.
Do ćwierćfinału turnieju Arimex Challenger Trophy awansowali również Piotr Gadomski i partnerujący mu Marek Michalicka. Polsko-czeska para potrzebowała mistrzowskiego tie breaka, aby zwyciężyć grających z dziką kartą Kamila Capkovica i Michala Schmida 4:6, 6:4, 10-6. O miejsce w półfinale warszawianin i jego partner powalczą w czwartek. Wcześniej, w środę, poznają swoich przeciwników, a będą nimi albo najwyżej rozstawieni Frantisek Cermak i Lukas Dlouhy, albo Karol Beck i Igor Zelenay.

Arimex Challenger Trophy, Trnawa (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
wtorek, 16 września

I runda gry podwójnej:

Andriej Kapaś (Polska) / Błażej Koniusz (Polska) - Grzegorz Panfil (Polska) / Victor Crivoi (Rumunia) 6:1, 6:2

Piotr Gadomski (Polska) / Marek Michalicka (Czechy) - Kamil Čapkovič (Słowacja, WC) / Michal Schmid (Czechy, WC) 4:6, 6:4, 10-6

ATP Metz: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski jako pierwsi w ćwierćfinale

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×