ATP Kuala Lumpur: Trzy sety Ernestsa Gulbisa, Benjamin Becker poszedł za ciosem

Ernests Gulbis pokonał w trzech setach Philippa Petzschnera i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Kuala Lumpur, a jego kolejnym rywalem będzie Benjamin Becker. Wygrał także Jarkko Nieminen.

Ernests Gulbis przed rozpoczęciem zmagań w turnieju Malaysian Open wcielił się w rolę kucharza w jednym z hoteli w Kuala Lumpur. Łotysz pokazał, że w kuchni radzi sobie znakomicie, ale jeszcze lepiej zaprezentował się na korcie, wygrywając w czwartek 6:3, 6:7(3), 6:1 z Philippem Petzschnerem. [ad=rectangle] Rozstawiony z numerem drugim Gulbis partię otwarcia wygrał bardzo łatwo 6:3, błyskawicznie obejmując prowadzenie 3:0. W drugim secie Łotysz uzyskał przełamanie już w premierowym gemie i wówczas stracił koncentrację. W jego grę wkradła się niedokładność, popełniał wiele błędów, aż w gemie szóstym wypuścił z rąk przewagę breaka, co skwitował zniszczeniem rakiety.

Petzschner, który pokonując w I rundzie Jamesa Warda wygrał pierwszy mecz w głównym cyklu do marca 2013 roku, poczuł swoją szansę i wygrał drugą odsłonę w tie breaku. Jednak w trzeciej 26-latek z Rygi wrócił na właściwe tory i oddał niemieckiemu kwalifikantowi tylko jednego gema, kończąc spotkanie po dwóch godzinach i trzech minutach.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Gulbisa będzie inny reprezentant Niemiec, Benjamin Becker, z którym najlepszy łotewski tenisista przegrał przed trzema laty w Australian Open. 33-latek z Orscholz, który w I rundzie pokonał broniącego tytułu w międzynarodowych mistrzostwach Malezji João Sousę, poszedł za ciosem i w czwartkowym pojedynku 1/8 finału wyeliminował Pierre'a-Huguesa Herberta.

Już po pierwszym meczu z turniejem ATP w Kuala Lumpur pożegnał się rozstawiony z numerem trzecim Leonardo Mayer. Pogromcą Argentyńczyka został Jarkko Nieminen, który zwyciężył 6:4, 7:6(5) w 100 minut i o półfinał zagra z Pablo Andujarem. Oznaczony "siódemką" Hiszpan wygrał z Michałem Przysiężnym.

Malaysian Open , Kuala Lumpur (Malezja) ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 910,5 tys. dolarów czwartek, 25 września

II runda gry pojedynczej:

Ernests Gulbis (Łotwa, 2) - Philipp Petzschner (Niemcy, Q) 6:3, 6:7(3), 6:1 Jarkko Nieminen (Finlandia) - Leonardo Mayer (Argentyna, 3) 7:6(5), 6:4 Benjamin Becker (Niemcy) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:4, 7:6(4)

Kto zagra w półfinale turnieju ATP w Kuala Lumpur?