ATP Tokio: Problemy Keia Nishikoriego, Milos Raonić w kolejnej rundzie

Kei Nishikori pokonał Donalda Younga w II rundzie turnieju ATP w Tokio. Rozstawiony z "trójką" Milos Raonic okazał się lepszy od Jürgena Melzera.

Michał Pochopień
Mecz Keia Nishikoriego był "głównym daniem" dnia dla japońskich kibiców zgromadzonych na trybunach kortu centralnego w Tokio. Rywalem tenisisty rozstawionego z "czwórką" był Amerykanin Donald Young. Eksperci spisywali go na straty, jednak reprezentant Stanów Zjednoczonych rozegrał spotkanie na bardzo wysokim poziomie. W drugim secie Young stał nawet przed szansą wygrania go. Przy stanie 5:6 Japończyk zdołał przetrwać trudne momenty, obronił setbola, i zapewnił sobie zwycięstwo 6:4, 7:6(4) po 88 minutach spędzonych na korcie.
Nishikori, jedna z największych sportowych gwiazd w Japonii, w ćwierćfinale zmierzy się z Jeremym Chardym, który w czwartek niespodziewanie okazał się lepszy od rozstawionego z "siódemką" Kevina Andersona. Dla tych tenisistów było to pierwsze bezpośrednie starcie w głównym cyklu. Afrykanerowi brakowało głównego atutu w postaci serwisu, za to Francuz bardzo agresywnie odpowiadał na podanie Andersona dobrymi returnami. Chardy dwukrotnie zdołał przełamać serwis tenisisty z Johannesburga, co pozwoliło na zwycięstwo 6:4, 6:4. Milos Raonić nadal utrzymuje świetną passę bez straty seta. Ostatni raz wyższość rywala Kanadyjczyk musiał uznać podczas US Open, gdzie okazał się gorszy od innego zawodnika występującego w Tokio, Keia Nishikoriego. Od tej porażki Raonić wygrał cztery spotkania, nie przegrywając ani jednej partii. Czwartkowym przeciwnikiem tenisisty urodzonego w Podgoricy był Jürgen Melzer. Austriak nie był w stanie przeciwstawić się rywalowi, który przejmował inicjatywę dzięki serwisowi. Reprezentant Kanady posłał 11 asów serwisowych i po 74 minutach na tablicy widniał wynik 6:4, 6:3. - Zagrałem dzisiaj świetny mecz - powiedział Raonić. - Jürgen grał dobrze w drugim secie, kiedy zdołał przełamać mój serwis, ale jestem zadowolony z poziomu mojej gry - dodał.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)