WTA Doha: Pewna ręka Radwańskiej

Tylko w pierwszym secie Agnieszka Radawańska (20. WTA) miała problemy z pokonaniem Japonki Akiko Morigami (48. WTA). W drugim nie oddała nawet jednego gema. Zajęło jej to godzinę i 17 minut.

Daniel E. Groszewski

Po dobrym początku seta Radwańska pozwoliła, żeby w siódmym gemie Morigami ją przełamała, a potem wykorzystała swój gem serwisowy i doprowadziła do remisu 4-4. Kolejne trzy odsłony zakończyły się zwycięstwami serwujących. Decydujący o końcowym wyniku okazał się gem 12., w którym Polka znów przełamała Japonkę i set zakończył się jej zwycięstwem 7-5.

Do drugiego 20. rakieta świata podeszła bardzo skoncentrowana i pokazała, że jej dzisiejszy awans do pierwszej dwudziestki nie jest przypadkowy. Morigami schodziła z kortu bez choćby jednego wygranego gema.

W drugiej rundzie krakowianka spotka się z wygraną meczu Tathiana Garbin (Włochy) - Urszula Radwańska (Polska). Jeżeli młodsza siostra "Isi" wygra ten pojedynek, to siostry na korcie spotkają się po raz pierwszy.

Maria Kirilenko (Rosja) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3, 5:7, 6:0

Anabel Medina Garrigues (Hiszpania) - Nadia Pietrowa (Rosja, 10) 6:2, 1:2 - krecz

Galina Woskobojewa (Rosja) - Eleni Daniilidou (Grecja) 6:1, 7:6 (8-6)

Dominika Cibulkova (Słowacja) - Lucie Safarova (Czechy) 6:4, 6:3