WTA Osaka: Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenović pokonane w super tie breaku

Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenović już po pierwszym spotkaniu zakończyły zmagania w turnieju WTA International rozgrywanym na kortach twardych w Osace.

Rafał Smoliński

Pierwotnie Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenović miały się spotkać z Larą Arruabarreną i Tatjaną Marią w poniedziałek, lecz organizatorzy odwołali mecz. Panie wyszły na kort dopiero w środę i po 93 minutach to hiszpańsko-niemiecka para awansowała do ćwierćfinału.

O losach pierwszej partii zadecydował tie break, choć Arruabarrena i Maria prowadziły w niej już 4:1. W drugim secie pochodząca z Trójmiasta tenisistka i jej francuska partnerka postarały się o dwa przełamania, dzięki czemu wyrównały stan rywalizacji.
Decydujący o końcowym zwycięstwie super tie break rozpoczął się fatalnie dla Jans-Ignacik i Mladenović. Rozstawione z "dwójką" deblistki przegrały trzy piłki, a do tego urazu kostki nabawiła się Francuzka, która musiała skorzystać z interwencji medycznej.

Po wznowieniu gry Arruabarrena i Maria szybko powiększyły przewagę i przy trzeciej okazji zwieńczyły pojedynek. Hiszpanka i Niemka zwyciężyły 7:6(4), 1:6, 10-6, choć w całym meczu okazały się gorsze od Polki i Francuzki o cztery punkty (67-71).

Jans-Ignacik i Mladenović na I rundzie zakończyły rywalizację w grze podwójnej turnieju w Osace. Natomiast Arruabarrena i Maria zagrają o półfinał z reprezentantkami gospodarzy, Eriką i Yuriką Semą.

Japan Women's Open Tennis, Osaka (Japonia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 8 października

I runda gry podwójnej:

Lara Arruabarrena (Hiszpania) / Tatjana Maria (Niemcy) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska, 2) / Kristina Mladenović (Francja, 2) 7:6(4), 1:6, 10-6

WTA Linz: Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska przegrały tylko trzy gemy