ATP Sztokholm: Marcin Gawron w III rundzie eliminacji, życiowy sukces Polaka

Marcin Gawron pokonał Joshuę Miltona i awansował do III rundy eliminacji turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego w Sztokholmie na kortach halowych.

Michał Pochopień
W pierwszym secie Marcin Gawron nie mógł liczyć na punkty zdobyte przy pomocy własnego podania. Polak w otwierającej partii trafił jedynie 30 proc. pierwszego serwisu, co było przyczyną dwóch przełamań na korzyść rywala z Wielkiej Brytanii. Przy stanie 5:3 Joshua Milton posłał dwa asy na karo serwisowe przeciwnika i został zwycięzcą pierwszej odsłony spotkania II rundy eliminacji turnieju w Sztokholmie.
W drugiej partii Gawron zaczął przejmować inicjatywę na korcie, serwis pełnił rolę atutu, dzięki czemu Polak nie miał problemów z utrzymaniem własnego podania i presja przeszła na stronę przeciwnika. 26-latek wygrał 14 z 17 punktów rozegranych po pierwszym serwisie i był bezbłędny przy szansach na przełamanie. Z wywalczonych dwóch szans nowosądeczanin wykorzystał obie i po 35 minutach drugiej odsłony na tablicy wyników widniał remis. Już w inaugurującym gemie decydującej rozgrywki pogromca Jamesa Duckwortha wypracował sobie bezpieczną przewagę w postaci przełamania serwisu tenisisty z Cardiff. Gawron wygrał kolejne cztery punkty z rzędu i prowadził już 2:0. Reprezentantowi Polski przydarzył się jeden słabszy gem, który go kosztował stratę prowadzenia. Przy stanie 4:4 26-latek po raz kolejny świetnie odbierał serwis Miltona, co doprowadziło do przełamania. Następny gem serwisowy Gawrona był jedynie formalnością i Polak awansował do III rundy.

Warto odnotować, że w trzeciej partii reprezentant Polski tylko w jednym gemie serwisowym stracił punkty, a pozostałe cztery wygrał do zera. Kolejnym rywalem Gawrona, który w poniedziałek po raz pierwszy zagra w III rundzie eliminacji turnieju rangi ATP World Tour, będzie Marius Copil. Rumun wygrał 6:3, 6:4 z Peterem Torebko.