WTA Luksemburg: Szybka porażka Andrei Petković, wygrane Cornet i Lisickiej

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Andrea Petković przegrała z Pauline Parmentier w I rundzie turnieju WTA International w Luksemburgu. Mecz otwarcia wygrała Alize Cornet.

Andrea Petković (WTA 16) z drugiego kolejnego turnieju odpadła w I rundzie. W Linzu urwała trzy gemy Camili Giorgi, a w Luksemburgu przegrała 4:6, 2:6 z Pauline Parmentier (WTA 78). W trwającym 87 minut spotkaniu Niemka pięć razy oddała podanie oraz zdobyła tylko siedem z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Dla Petković był to trzeci występ w Luksemburgu. Dwa lata temu doszła do półfinału, a w ubiegłym sezonie odpadła w II rundzie. Kolejną rywalką Parmentier będzie Patricia Mayr-Achleitner (WTA 115). [ad=rectangle] Alize Cornet (WTA 21) pokonała 6:2, 7:6(6) Lucie Hradecką (WTA 156). W II secie Francuzka przegrywała 0:2, ale później przy 5:4 zmarnowała trzy piłki meczowe. Po uzyskaniu przełamania na 6:5, Czeszka nie wykorzystała szansy na zakończenie seta. Miała piłkę setową, ale popełniła podwójny błąd. W tie breaku roztrwoniła jeszcze jednego setbola. W trwającym jedną godzinę i 50 minut spotkaniu Cornet odparła dziewięć z 12 break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy. Obie zawodniczki popełniły łącznie 13 podwójnych błędów (siedem Francuzka, sześć Czeszka).

O ćwierćfinał Cornet zagra z Kiki Bertens (WTA 73), która pokonała 2:6, 6:2, 6:4 Annę-Lenę Friedsam (WTA 76). W ciągu jednej godziny i 44 minut gry Holenderka, która w tegorocznym Rolandzie Garrosie doszła do 1/8 finału, zdobyła o jeden punkt mniej od Niemki (85-86), ale zameldowała się w II rundzie.

Półfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu Kirsten Flipkens (WTA 45) przegrała 6:7(5), 1:6 z Johanną Larsson (WTA 85). Było to drugie spotkanie obu zawodniczek. Trzy lata temu na trawie w Den Bosch również lepsza była Szwedka. Kolejną jej rywalką będzie Polona Hercog (WTA 98), która pokonała 6:3, 6:4 Marinę Eraković (WTA 75). Słowenka wygrała z Larsson oba wcześniejsze mecze.

Sabina Lisicka (WTA 25) pokonała 7:5, 6:0 Danielę Hantuchovą (WTA 59). W trwającym 74 minuty spotkaniu Niemka wykorzystała sześć z 10 break pointów oraz zdobyła 16 z 23 punktów przy drugim podaniu Słowaczki. Lisicka to finalistka turnieju w Luksemburgu sprzed pięciu lat (przegrała z Timeą Bacsinszky). Hantuchová grała tutaj w finale w 2007 roku (uległa Anie Ivanović). Było to drugie spotkanie obu zawodniczek w tej imprezie. Sześć lat temu Słowaczka wygrała 6:0, 6:2.

Varvara Lepchenko (WTA 37) wygrała 6:3, 5:7, 6:2 z Julią Görges (WTA 74), finalistką imprezy z 2010 roku. W II rundzie zameldowała się także Annika Beck (WTA 60), finalistka turnieju z ubiegłego sezonu. Niemka pokonała 7:6(6), 6:3 Timeę Bacsinszky (WTA 50). Szwajcarka pięć lat temu zdobyła w Luksemburgu jedyny do tej pory singlowy tytuł. W 2010 roku triumfowała tutaj również w deblu w parze z Tathianą Garbin.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg) WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 14 października

I runda gry pojedynczej:

Alizé Cornet (Francja, 2) - Lucie Hradecká (Czechy, Q) 6:2, 7:6(6) Sabina Lisicka (Niemcy, 3) - Daniela Hantuchová (Słowacja) 7:5, 6:0 Varvara Lepchenko (USA, 5) - Julia Görges (Niemcy, WC) 6:3, 5:7, 6:2 Pauline Parmentier (Francja) - Andrea Petković (Niemcy, 1) 6:4, 6:2 Johanna Larsson (Szwecja, Q) - Kirsten Flipkens (Belgia, 7) 7:6(5), 6:1 Annika Beck (Niemcy) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 7:6(6), 6:3 Kiki Bertens (Holandia) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 2:6, 6:2, 6:4 Polona Hercog (Słowenia) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 6:3, 6:4 Alison Van Uytvanck (Belgia) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 5:7, 6:2, 6:2 Denisa Allertová (Czechy, Q) - Ons Jabeur (Tunecja, Q) 6:1, 3:6, 6:2