WTA Shenzhen: Wygrane Bacsinszky i Dijas, porażka Koukalovej

Timea Bacsinszky i Zarina Dijas, czyli dwie tenisistki rozstawione w Shenzhen wygrały swoje mecze I rundy. Z turniejem pożegnała się oznaczona numerem piątym Klara Koukalova.

Michał Pochopień
W I rundzie turnieju WTA w Brisbane Klara Koukalova mierzyła się z Anną Schmiedlovą. Finalistka chińskiej imprezy z 2013 roku uznała wyższość młodszej od siebie o 12 lat Słowaczce po trzysetowym meczu. Czeszka nie wykorzystała swoich szans, gdyż w tiebreaku decydującej odsłony prowadziła 5-3, ale przegrała cztery kolejne punkty i cały pojedynek 3:6, 6:4, 6:7(5).
W meczu trwającym dwie godziny i 26 minut Schmiedlova posłała pięć asów i popełniła aż osiem podwójnych błędów serwisowych. Kolejna rywalka 20-letniej tenisistka wyłoni się z pary Aleksandra Krunić - Lin Zhu. W szwajcarskim starciu lepsza okazała się tenisistka rozstawiona z "ósemką". Po niespełna dwóch godzinach gry Timea Bacsinszky pokonała Stefanie Vögele 6:1, 4:6, 6:4 i w swoim debiucie w Shenzhen awansowała do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z zwyciężczynią meczu Karin Knapp - Pauline Parmentier.

Zarina Dijas potrzebowała zaledwie 55 minut na wyeliminowanie z turnieju Donnę Vekić. W starciu dwóch młodych tenisistek rozstawiona z "czwórką" reprezentantka Kazachstanu wygrała 24 z 31 akcji rozgrywanych po trafionym pierwszym podaniu. W całym spotkaniu straciła tylko cztery gemy.

Niespodziewanie z turniejem rozgrywanym w prowincji Guangdong pożegnała się Anna-Lena Friedsam. Niemka uległa w trzech setach 17-letniej reprezentantce Rosji Natalii Wichlancewej, która jest plasowana na 588. miejscu w rankingu WTA. Następną rywalką nastoletniej tenisistki będzie rozstawiona w Shenzhen z numerem pierwszym Simona Halep lub Annika Beck.

Shenzhen Open, Shenzhen (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
niedziela, 4 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Zarina Dijas (Kazachstan, 4) - Donna Vekić (Chorwacja) 6:3, 6:1
Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 8) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:1, 4:6, 6:1
Anna Schmiedlová (Słowacja) - Klára Koukalová (Czechy, 5) 6:3, 4:6, 7:6(5)
Natalia Wichlancewa (Rosja, WC) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 2:6, 6:3, 6:3
Timea Babos (Węgry) - Qiang Wang (Chiny) 6:7 (4), 6:1, 6:4
Saisai Zheng (Chiny) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 7:5, 5:7, 6:1

WTA Brisbane: Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac przegrały z Aną Ivanović i Andżeliką Kerber