ATP Ad-Dauha: Djoković, Berdych i Ferrer nie zawodzą, Dodig lepszy od pogromcy Nadala

Novak Djoković, Tomas Berdych i David Ferrer zameldowali się w ćwierćfinale turnieju w Ad-Dausze. Do najlepszej ósemki turnieju dołączyli również: Ivan Dodig i Dustin Brown.

Michał Pochopień
W środę największa publika na korcie centralnym zgromadziła się na meczu turniejowej "jedynki", Novaka Djokovicia, który w pewnym stylu pokonał Serhija Stachowskiego 6:2, 6:1. Serb do odniesienia zwycięstwa potrzebował zaledwie 61 minut, w ciągu których posłał pięć asów serwisowych i wygrał 29 z 34 akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.
Ćwierćfinałowym przeciwnikiem reprezentanta Serbii będzie Ivo Karlović, który z turnieju w Ad-Dausze wyeliminował Nikołoza Basilaszwiliego. - W starciu z Chorwatem najważniejsze jest, aby jak najwięcej piłek wracało na jego połowę. Mój następny rywal ma jeden z najlepszych serwisów w historii tenisa, dlatego muszę uzbroić się w cierpliwość i przygotować na co najmniej jeden tie-break - powiedział Djoković. Z hiszpańskiego pojedynku górą wyszedł David Ferrer, który w dwóch setach (6:3,6:2) poradził sobie z Fernando Verdasco. Dla starszego z tych tenisistów było to 13. zwycięstwo nad rywalem, w 21. starciu. Kolejnym przeciwnikiem 32-latka mieszkającego w Walencji będzie Dustin Brown. - Niemiec jest nieprzewidywalny, dobrze serwuje i świetnie gra woleje. W mojej grze musi funkcjonować pierwszy serwis, gdyż przy drugim podaniu pojawi się presja - powiedział Ferrer o nadchodzącej batalii z Brownem.

Do ćwierćfinału awansował Tomas Berdych, który w równą godzinę uporał się z kwalifikantem, Blazem Kavciciem. Reprezentant Czech wygrał 6:1, 6:2, posyłając cztery asy i nie dając rywalowi ani jednej szansy na przełamanie.

W czwartek Czech zmierzy się z Richardem Gasquetem, który z turnieju w Ad-Dausze wyeliminował Simone Bolellego. W meczu wygranym 6:3, 6:2 reprezentant Trójkolorowych posłał sześć asów serwisowych i wygrał 61 z 99 punktów w całym starciu.

Z turniejem w Katarze pożegnał się pogromca Rafaela Nadala - Michael Berrer, który w II rundzie uległ Ivanowi Dodigowi 6:7(1), 2:6. Kluczem do sukcesu Chorwata był jego serwis - Dodig zaserwował siedem asów i ani razu nie stracił swojego podania. W 1/4 finału przeciwnikiem tenisisty urodzonego w Medjugorie będzie Andreas Seppi.

Zarówno Djoković, jak i Nadal awansowali do półfinału turnieju deblowego. Światowy numer jeden w parze z Filipem Krajinoviciem pokonał duet Juan Sebastian Cabal - Robert Farah, rozstawiony w Ad-Dausze z "trójką". Majorkanin występujący w Katarze z Juanem Monaco zapewnił sobie udział w 1/2 finału, dzięki zwycięstwu nad Benjaminem Beckerem i Artemem Sitakiem. W kolejnej rundzie Serb i Hiszpan staną na korcie przeciwko siebie i rozstrzygną pomiędzy sobą kwestie miejsca w finale.