Puchar Hopmana: Francja zachowała szanse na finał, koniec marzeń Australii

Francja pokonała Australię 2-1 w meczu Grupy B 27. edycji Pucharu Hopmana. Trójkolorowi mają jeszcze szanse na awans do wielkiego finału turnieju w Perth.

Rafał Smoliński
Oba pojedynki singlowe zostały rozstrzygnięte w trzech setach i w obu ich zwycięzca udanie powrócił ze stanu 0-1. Najpierw Alize Cornet pokonała Casey Dellacquę 4:6, 7:5, 6:1. Punkt dla gospodarzy zdobył zastępujący Matthew Ebdena Marinko Matosević i o losach spotkania zadecydowała gra mieszana. Cornet i Benoit Paire okazali się lepsi od australijskiej pary w dwóch setach, dzięki czemu wygrali pierwszy mecz w 27. edycji Pucharu Hopmana.
- Musieliśmy walczyć, to były naprawdę trzy trudne mecze i tego się zresztą spodziewaliśmy w spotkaniu z drużyną Australii. Cieszymy się z naszego wspólnego zwycięstwa w mikście. Nie było łatwo, ale walczyliśmy do samego końca i to było dla nas najważniejsze - powiedziała po meczu Cornet.

Broniąca tytułu Francja zachowała tym samym szanse na awans do finału, ale w piątek musi pokonać biało-czerwonych 3-0 i liczyć na potknięcie Brytyjczyków. Tenisiści z Wysp zmierzą się z Australijczykami, którzy w turnieju nie odnieśli jeszcze zwycięstwa i w decydującej fazie na pewno nie zagrają.

Francja - Australia 2:1, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa B
środa, 7 stycznia

Gra 1.: Alizé Cornet - Casey Dellacqua 4:6, 7:5, 6:1
Gra 2.: Benoît Paire - Marinko Matosević 6:2, 4:6, 2:6
Gra 3.: Benoît Paire / Alizé Cornet - Marinko Matosević / Casey Dellacqua 7:6(3), 7:5