WTA Shenzhen: Simona Halep w ćwierćfinale, niesamowita pogoń Aleksandry Krunić

Simona Halep pokonała Natalię Wichlancewą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Shenzhen.

17-letnia Natalia Wichlancewa (WTA 584) po raz pierwszy w karierze gra w głównej drabince turnieju WTA. W I rundzie Rosjanka wyeliminowała Annę-Lenę Friedsam, 93. rakietę globu. Halep pokonała ją 6:2, 6:2. W trwającym 61 minut spotkaniu finalistka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa obroniła pięć z sześciu break pointów oraz zdobyła 20 z 27 punktów przy drugim podaniu rywalki.
Kolejną rywalką Halep będzie Aleksandra Krunić (WTA 84), która była bohaterką najbardziej dramatycznego meczu dnia. Serbka przegrywała z Anną Schmiedlovą (WTA 73) 3:6, 2:5, by zwyciężyć 3:6, 7:6(1), 6:1 po obronie sześciu piłek meczowych. Słowaczka miała po trzy meczbole przy 5:4 oraz przy 6:5, w tym drugim przypadku przy 40-0. Mecz trwał dwie godziny i 17 minut. Krunić była rewelacją ubiegłorocznego US Open, w którym jako kwalifikantka doszła do IV rundy, eliminując po drodze Petrę Kvitovą.

Wiera Zwonariowa (WTA 250) wygrała 6:3, 7:6(5) z Caglą Buyukakcay (WTA 136) po dwóch godzinach i trzech minutach walki. Rosjanka w II secie wróciła ze stanu 2:5. Turczynka mogła w nim prowadzić 5:1, ale w maratońskim szóstym gemie (26 rozegranych piłek) zmarnowała pięć break pointów. Kolejną rywalką finalistki Wimbledonu i US Open 2010 będzie Timea Bacsinszky (WTA 47), która pokonała 7:5, 6:2 Karin Knapp (WTA 53).

W czeskim meczu Tereza Smitkova (WTA 69) pokonała 6:3, 2:6, 6:1 Katerinę Siniakovą (WTA 83). Rewelacja ubiegłorocznego Wimbledonu (IV runda) awansowała do pierwszego ćwierćfinału w karierze w głównym cyklu. W kolejnej rundzie zmierzy się z inną swoją rodaczką, dwukrotną mistrzynią Wimbledonu, Petrą Kvitovą.