ATP Brisbane: Dimitrow i Kokkinakis wyeliminowali Matkowskiego i Lindstedta

Marcin Matkowski i Robert Lindstedt na ćwierćfinale zakończyli zmagania w turnieju ATP World Tour 250 w Brisbane. W czwartek Polak i Szwed przegrali z Grigorem Dimitrowem i Thanasim Kokkinakisem.

Rafał Smoliński
89 minut trwało spotkanie z udziałem rozstawionej z numerem trzecim pary. Marcin Matkowski i Robert Lindstedt stracili serwis już na początku pojedynku i przegrali pierwszą partię 3:6. W drugim secie przełamań nie było, choć w 12. gemie Polak i Szwed mieli okazję zwieńczyć tę część pojedynku. Udało im się to dopiero w tie breaku i na tablicy wyników był remis 1-1.
Losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się zatem w mistrzowskim tie breaku, w którym Grigor Dimitrow i Thanasi Kokkinakis szybko odskoczyli na 5-1. Na drugą zmianę stron obie pary schodziły jednak przy wyniku remisowym i dopiero wówczas szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła bułgarsko-australijska para.

Po zaciętym boju Dimitrow i Kokkinakis wygrali ostatecznie 6:3, 6:7(2), 10-7. Matkowski i Lindstedt mieli dwa asy, pięć podwójnych błędów oraz wykorzystali tylko jedną z pięciu okazji na przełamanie. Ich rywale zanotowali pięć asów, dwa podwójne błędy i dwa breaki.

O miejsce w finale gry podwójnej Dimitrow i Kokkinakis powalczą w sobotę z Ukraińcem Ołeksandrem Dołgopołowem i Japończykiem Keiem Nishikorim. W turnieju Brisbane International na etapie półfinału nie ma już ani jednej rozstawionej pary.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 439,4 tys. dolarów
czwartek, 8 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Grigor Dimitrow (Bułgaria, WC) / Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) - Marcin Matkowski (Polska, 3) / Robert Lindstedt (Szwecja, 3) 6:3, 6:7(2), 10-7