Puchar Hopmana: Radwańska i Janowicz postawili kropkę nad i, wygrana Polski

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz pokonali Alize Cornet i Benoita Paire'a w meczu gry mieszanej, co dało im w ogólnym rozrachunku zwycięstwo nad Francją 2-1.

Kacper Kowalczyk
Po tym jak Jerzy Janowicz pokonał Benoita Paire'a w dwóch setach, co zapewniło awans Polski do finału, decydujący mecz miksta rozgrywano nie w trzech, a w jednym secie z ewentualnym tie-breakiem.

Przed rozpoczęciem pojedynku Francuz skorzystał z pomocy medycznej, skarżąc się na kontuzję lewego kolana, która doskwiera mu od blisko dwóch lat. I to właśnie jego as serwisowy na Agnieszkę Radwańską zakończył gem otwarcia. Janowicz zrewanżował się rywalom dwoma podaniami, których nie zdołała sięgnąć Alize Cornet.

Kolejne dwa gemy, gdy piłkę do gry wprowadzały kobiety, zakończyły się przełamaniami. Podobnie mogło stać się przy serwisie Paire'a, jednak ten zdołał obronić dwa break pointy wygrywającymi podaniami. To właśnie kiedy Francuz serwował po raz trzeci nastąpiło kluczowe dla wyniku seta przełamanie. Radwańska wygrała małą potyczkę w obrębie siatki z Cornet i wolejem sfinalizowała gema. Świetnie serwujący Janowicz zakończył półgodzinnego seta wynikiem 6:4.

Rozgrywany bez presji niemający wpływu na układ sił w końcowej tabeli mecz był pewnego rodzaju preludium do sobotniego finału, w którym Polacy zmierzą się z Sereną Williams i Johnem Isnerem.

Polska - Francja 2:1, Perth Arena, Perth (Australia)